MENU
klinika
Nga The National Interest

NATO nuk i shpëton dot këto shtete nga Rusia!

Profil

Kush është arkitekti i Brexit, njeriu pas Boris Johnson?

Në politikën britanike ai konsiderohet aktor i rrezikshëm: Dominic Cummings, këshilltar i kryeministrit, Boris Johnson,...

"Do të mbetem ...."

Referendum tjetër për Brexit? Kreu laburist tregon…

Jeremy Corbyn, kreu laburist, partia kryesore e opozitës në Britaninë e Madhe deklaroi sot se...

"Sulmet ajrore janë zvogëluar me 80%"

I dërguari i Kombeve të Bashkuara për Jemenin jep lajmin e mirë

Sulmet ajrore nga koalicioni i udhëhequr nga sauditët që luftojnë rebelët Houthi në Jemen, ka...

Tregtia amerikano-veriore s'do të jetë më e lirë

Trump: Marrëveshja me Kanadanë dhe Meksikën nuk do të miratohet

Presidenti amerikan, Donald Trump theksoi sot se nuk besonte që demokratët e Kongresit do të...

Dhjetra të vdekur, mes tyre fëmijë

BE dënon bombardimet mbi civilët në Siri

Shefja e diplomacisë europiane, Federica Mogherini dënoi sot bombardimet e fundit të papranueshme në veriperëndim...

Kufizimet e internetit pas protestave

SHBA sanksionon ministrin iranian

Thesari i Shteteve të Bashkuara vendosi sanksione kundër ministrit të Komunikimeve të Iranit, Mohammad Javad...

Për herë të drejtohet nga një grua

Parlamenti Evropian voton komisionin e ri të Von der Leyen

Komisioni i ri Europian, drejtuar nga gjermanja, Ursula von der Leyen do të marrë besimin...

Arsyet

Tani askush nuk e beson më Erdoganin!

Turqia është bërë një aleat ku NATO nuk mund të besojë më, nën udhëheqjen e...

Henry Kissinger flet për konfliktin SHBA-Kinë

‘Lufta tregtare’, më keq se Lufta e Parë Botërore!

Presidenti kinez Xi Jinping  u takua sot me ish-Sekretarin e Shtetit të SHBA Henry Kissinger,...

Nga Deutsche Welle

Lider i Evropës apo mbrojtës i interesave tradicionale franceze?

Ku dëshiron ta çojë BE dhe NATO-n me prishjen e statuskuosë aktuale Presidenti francez Macron?...

Nga Project Syndicate

Për Putinin gjithçka rrotullohet rreth parave

Në librin e saj “Kleptokracia e Putinit” në vitin 2014, i ndjeri Karen Dawisha argumentoi...