MENU
klinika
Trump refuzoi “debatin” virtual

Ku do zhvillohet debati i dytë Trump-Biden?

Lufta zgjat prej dekadash...

Përse nuk ka armëpushim në Nagorno-Karabak?

Lufta më e fundit në Nagorno-Karabak është në javën e tretë të saj. Azerbajxhani, i...

Thirrje ushtarëve

Presidenti kinez: ‘Të përgatitemi për luftë’

Presidenti kinez Xi Jinping u ka bërë thirrje trupave luftarake të “vendosin të gjithë mendjen...

BE duhet të nisë lojën…

Nuk ka më ‘Zonja Evropë’!

15 vjet më parë, Presidenti i Komisionit Evropian Romano Prodi propozoi një vizion të Evropës...

"Greqisë do i japim përgjigjen që meriton"

Erdogan vijon me deklaratat kërcënuese

Presidenti i Turqisë, Rexhep Taip Erdogan ka paralajmëruar dhe kërcënuar Greqinë se do i japë...

Nga rritja e taksave, te lufta tregtare

ANALIZA: Si do të ndikojnë zgjedhjet e SHBA-së në Europë?

Zgjedhjet e ardhshme amerikane kanë rëndësi jo vetëm për popullin amerikan dhe ekonominë e vendit;...

“Po vijnë turqit”/ Ushtria greke në alarm të plotë

“Nëse anijet turke futen në brendësi të 12 miljeve greke…”

Ushtria greke është vendosur në alarm të plotë pas fillimit të kërkimeve nga anija turke...

Parë nga sytë e një greku...

Në rastin e një konflikti ushtarak, a do të mbetej e vetme Greqia?

Tani që anija sizmike turke Oruc Reis ka hyrë edhe një herë në shelfin kontinental...

Analiza

Çfarë ka mësuar Greqia nga kriza në Mesdhe?

Presidenti turk Rexhep Tajip Erdogan është i njohur për lojërat e fatit kur gjendet me...

Nga The Washington Post

Pse Trump nuk e ka ndëshkuar kurrë Putinin?

Muajin e kaluar, Departamenti i Thesarit njoftoi sanksione të reja kundër katër figurave të lidhura...

Nga The Washington Post

Që amerikanët të shpëtojnë, duhet vetëm të injorojnë Trumpin!

Për ta penguar përhapjen e koronavirusit, një nga mjetet më efektive është mbajtja e një...

Editoriali i The Guardian

Ata e kërcënojnë hapur Amerikën e Trump rri duarkryq!

Raporti i Komisionit 2020 është – falë Zotit – trillim. Por është një tregim alarmant...