MENU
klinika
Marrëdhëniet BE-Turqi

Merkel: Përparimi është në interes të të dyja palëve

Johnson kërcënon BE

“Largohemi pa marrëveshje nëse nuk ndryshoni qasje!”

Kryeministri i Mbretërisë së Bashkuar Boris Johnson tha se MB është e gatshme të largohet...

Media pranë qeverisë: Rrezikon bllokimin me SHBA

“Turqia bëri provë me sistemin e mbrojtjes ajrore që bleu nga Rusia!”

Turqia, anëtare e NATO-s, ka bërë provë me sistemin e saj të përparuar të raketave...

Paralajmërimi i SHBA-së

SHBA: Nëse Turqia ka aktivizuar raketat, do dënohet

Turqia lëshoi ​​një raketë nga bregu i Detit të Zi sot në një zonë ku...

Nën drejtimin e Erdogan

Si e militarizoi Turqia politikën e saj të jashtme?

“Zero probleme me fqinjët”, ky ishte dikur lajtmotivi që drejtonte Turqinë. Tani nga kjo ka...

Nga BBC

Pyetjet që Trump dhe Biden shmangën në përballjen televizive

Presidenti amerikan Donald Trump dhe rivali i tij demokrat, Joe Biden kanë shmangur pyetjet kryesore...

Nga Reuters

Konflikti në Nagorno-Karabakh, SHBA: Turqia përkeqësoi situatën!

Forcat armene dhe azerbajxhanase patën konflikte të ashpra edhe sot. Kjo ka bërë që të...

“BE të tregohet më e ashpër…”

Greqia dhe Qiproja kërkojnë që BE të ndalë Turqinë

Deri më sot BE ka dështuar në përpjekjen e saj për të bindur Ankaranë të...

Nga Politico

Çdo marrëveshje ka rëndësi për Brexit!

Në momentin në të cilin ndodhemi, pothuajse çdo marrëveshje mbi marrëdhëniet e ardhshme tregtare midis...

Nga The Washington Post

Çfarë fiton Kina nëse Trump fiton?

E mbani mend kur koronavirusi ishte momenti “Çernobil” i Kinës? Kjo ishte metafora e zbuluar...

Turqit të lodhur e të zhgënjyer...

Pse BE nuk e kritikon asnjëherë Greqinë?

Disa momente gjatë një konference të fundit për shtyp të Ministrit të Jashtëm Mevlüt Çavuşoglu...

Nga The Guardian

Trump dhe Biden: Dy kandidatë, dy planete!

Amerika shpesh përshkruhet si një “komb me ekran të ndarë”. Të enjten në mbrëmje në...