MENU
klinika
Nga New York Times

Hong-Kong, tanimë një vend i përçarë nga protestat

Kërkesat e zyrtarëve amerikanë

SHBA i kërkon Gjermanisë të dërgojë trupa në Siri

Përfaqësuesi i posaçëm i SHBA për angazhimin në Siri, James Jeffrey, i ka bërë thirrje...

Zbulimi i emaileve

Ambasadori britanik në SHBA: Administrata e Trump, e paaftë

Administrata Trump është quajtur “e paaftë”, e pasigurtë dhe në emailet e zbuluara nga ambasadori...

Sulmet e udhëhequra nga rusët

Siri/ Mbi 500 të vdekur e 2000 të plagosur për 2 muaj

Të paktën 544 civilë janë vrarë dhe mbi 2,000 njerëz janë plagosur që nga sulmi...

8 të vrarë, 50 të plagosur

Sulm në Afganistan në prag të bisedimeve për paqe

Luftëtarët talebanë kanë vrarë të paktën tetë vetë dhe plagosën më shumë se 50 civilë...

Tejkalon kufirin për uraniumin e pasuruar

Irani shkel për herë të dytë marrëveshjen bërthamore

Irani ka njoftuar se do thyejë kufirin e vendosur në uraniumin e pasur, duke shkelur...

Presidentja e Bankës Qendrore Europiane

Christine Lagarde është pa dyshim zgjedhja e duhur

Aftësia për të mësuar nga gabimet është një cilësi thelbësore në një udhëheqës të madh,...

Marrëdhëniet me Kinën dhe Korenë

Trump: Po pastrojmë rrëmujën që bëri Obama dhe Biden

Donlad Trump, presidenti amerikan tha se përpjekjet e administratës së tij për të zgjidhur një...

Emigrantët në pritje

100 emigrantë në brigjet italiane, qeveria refuzon anijet

Dy anije shpëtimi me mbi 100 imigrantë në bord ndodhen pranë brigjeve të ishullit italian...

Pjesëmarrës një delegacion afgan

Së shpejti bisedime për paqe në Afganistan

Një delegacion afgan, ku përfshirën dhjetëra anëtarë të elitës politike të vendit dhe shoqërisë civile...

Project Syndicate

Pse nevojitet një partneritet Euro-Paqësor?

Falë përpjekjeve të kryeministrit japonez Shinzo Abe, takimi i fundit i G20 në Osaka shmangu...

Presidentja e re e Komisionit Europian

Gjermanët skeptikë për Ursula von der Leyen

Vetëm një e treta e gjermanëve thonë se bashkëatdhetarja e tyre dhe ministrja e mbrojtjes...