MENU
klinika
Edhe pse bashkëpunon me NATO-n...

As Britania nuk e përballon një luftë me Rusinë!

"I vendosur për të dobësuar BE-në"

Tusk: Trump është një nga sfidat kryesore të BE-së

Presidenti i Këshillit Evropian, Donald Tusk ka thënë se Presidenti i SHBA-së, Donald Trump paraqet...

Shpreh keqardhje për viktimat

Macron mesazh në shqip: Po dërgojmë ekipe të sigurisë civile

Presidenti i Francës Emmanuel Macron, ka shprehur në gjuhën shqipe solidaritetin për tërmetit tragjik që...

Solidaritet ndërkombëtar

Tërmeti tragjik/ Ditë zie jo vetëm për shqiptarët

Të paktën 17 njerëz kanë vdekur dhe 600 njerëz janë plagosur pas një tërmeti të...

Ç'po ndodh me aleancën

Macron ka të drejtë për NATO-n?

Pas një jave, 29 vendet anëtare të “aleancës më të suksesshme në histori” do të...

'Lista e dëshirave' të presidentit rus

Çfarë kërkon Putin nga Evropa dhe Amerika?

Kur u rrita në Massachusetts  në vitet 1950, qyteti ishte republikan, dhe kështu ishin edhe...

Nga Project Syndicate

Ç’do të ndodhë me botën pas luftës tregtare SHBA-Kinë?

Për dy vitet e fundit, konflikti midis Shteteve të Bashkuara dhe Kinës ka dominuar debatin...

Nga Deutsche Welle

Komisioni Europian: Ekipi “Ursula” pak para startit

Komisioni i ri Europian pritet të marrë bekimin e Parlamentit Europian të mërkurën me vonesë....

Reagimi i ministrit gjerman

“NATO-ja është gjallë”, Gjermania i kundërpërgjigjet Francës

Gjermania duket se i ka dalë kundë Francës, lidhur me NATO-n dhe akuzave të presidentit...

Cili është prioriteti?

Shumë pak para zgjedhjeve, Johnson zbulon programin

“Fillimisht të realizojmë Brexit-in dhe më pas të kthejmë faqen e masave shtrënguese”, theksoi kryeministri...

Rreziqet e organizatës

Problemi i NATO-s janë njerëzit që e drejtojnë atë

Ka dy NATO. Është struktrura ushtarake që merret me kërcënimet e reja të sigurisë për...

Ç'ndodhi pas vizitës së Xi Jinping?

Greqia “ka ngecur” në konfliktin SHBA-Kinë

Zhvillimi i rrjeteve të telefonisë celulare të gjeneratës së pestë (5G) në Greqi “ka ngecur”...