MENU
klinika
Profil/ Napoleon Bonaparti

Pushtoi një Evropë të tërë dhe kishte frikë nga macet!

Albert Çaçi

Rrënimi i Venezuelës

Nëse dikush do t’iu shpjegonte studentëve të ekonomisë politike se si një politikë falimentare mund...

The Guardian

Ndikimi i teorive të komplotit në zgjedhjet e Parlamentit Europian

A do të mbizotërojnë teoritë e komplotit në zgjedhjet parlamentare të Majit? Janë bërë vërtet...

Nga Project Syndicate

Britanikët nuk e dinë më se çfarë duan…

Pavarësisht se marrëveshja e saj e negociuar me BE-në për largimin e Britanisë nga blloku,...

Rikthehen kujtimet e vitit 1985

Gjermanët të frikësuar nga një garë e re armësh…

Tridhjetë vjet më parë, armët bërthamore amerikane u nxorrën jashtë Gjermanisë. Por me Presidentin Donald...

Nga Washinton Post

Irani, konflikti i ri i Trumpit me Evropën…

Këtë javë, Bashkimi Evropian më në fund filloi një mekanizëm që ka për qëllim të...

Nga New York Times

Putin ka të drejtë, SHBA të qëndrojë larg Venezuelës!

Sekretari amerikan i Shtetit Mike Pompeo, duke folur në Këshillin e Sigurimit të Kombeve të...

Ka hequr dorë?

Trump: Bisedimet për murin janë humbje kohe

Presidenti i SHBA Donald Trump ka hedhur poshtë hetimin federal mbi marrëveshjen e pretenduar ruse...

Kriza politike

Spanja do ekstradojë ish-zyrtarin e Venezuelës në SHBA

Një gjykatë spanjolle ka rënë dakord të ekstradojë përkohësisht ish-zëvendësministrin e energjisë të Venezuelës, Nervis...

"Bisedimet po shkojnë mirë"

“S’ka marrëveshje me Kinën deri kur të takohem me Xi Jinping”

Presidenti Trump ka thënë se negociatat tregtare me Kinën po shkojnë mirë, por që s’do...

Nga Project Syndicate

Mësimet që nxorrën amerikanët nga mbyllja e qeverisë…

Të premten e kaluar, amerikanët u lehtësuan më në fund. Një mbyllje plotësisht e pakuptimtë...

Si do të funksionojë INSTEX?

BE po mbron Iranin nga SHBA/ Një mekanizëm i ri për tregtinë

BE do të krijojë një mekanizëm të ri për tregtinë me Iranin, duke treguar gatishmërinë...