MENU
klinika
Nga The Washington Post

A ka nxjerrë mësim Trump nga gjithë kjo që ndodhi?

Përgatitet axhenda për përimirësimin e raporteve

Erdogan gati “për të kthyer faqe” me BE-në

Rexhep Taip Erdogan i bën thirrje BE-së për të mbështetur “kthimin e një faqeje të...

Sulmi i 6 janarit, i pritshëm

SHBA: Epiqendër e re e mungesës së stabilitetit

Nëse stuhia e Kapitolit në SH.B.A. ishte një përpjekje për grusht shteti, një kryengritje apo...

"6 janari, një ditë zemërimi, tronditjeje dhe trishtimi!"

Albright dhe presidenti i NDI: Demokracia është udhëtim pa…

Ish-sekretarja amerikane e shtetit Madeleine K. Albright, Kryetare e Institutit Kombëtar Demokrat (NDI) dhe Derek...

Nga Financial Times

Loja e Erdoganit: Ushtri, spiunazh dhe etja e Turqisë për pushtet

Kjo është pjesa e parë e një serie që u kushtohet ambicieve gjeopolitike të presidentit...

Përforcime dhe masa shtesë!

Uashingtoni përgatitet për inaugurimin e Biden

Shërbimi Sekret dhe Garda Kombëtare po përgatiten të dërgojnë përforcime shtesë për inaugurimin e presidentit...

Për të ndalur Trump, zyrat publike nuk kanë nevojë për fajësim...

SHBA: Amendamenti 14 mjafton për të ndaluar Trump

Për të ndalur Donald Trump, zyrat publike nuk kanë nevojë për fajësim, mjafton thjesht dhe...

Trump pa 'megafon'...

Vetëm heqja e “prizës” nuk është përgjigje!

Facebook dhe Twitter bllokuan llogaritë e Donald Trump. Kompanitë thjesht duan t’i largohen përgjegjësisë. Ne...

Pas bllokimit të rezolutës, reagojnë demokratët

“Do ta shkarkojmë Trumpin para 20 janarit!”

Kryetarja e Dhomës së Përfaqësuesve, Nancy Pelosi thotë se do të konsiderojë thirrjen e Amendamentit...

Nga The Guardian

Për Trump, ajo që filloi si farsë po mbaron si tragjedi!

Fati e bëri Donald Trump një miliarder të llojeve të ndryshme me një hile për...

Analiza

A do të bëjë Evropa çfarë Kina do?

Ashtu siç po mbaronte 2020, Bashkimi Evropian dhe Kina njoftuan përfundimin e një Marrëveshje Gjithëpërfshirëse...

Editoriali i The Washington Post

Trump duhet ndëshkuar, jo Biden ose kombi amerikan!

Do të kishit shpresuar që vëmendja kombëtare ndaj Trump do të ishte zvogëluar pas Ditës...