MENU
klinika
Takimi i tyre

Deputeti shqiptar, komshi me Kryeministrin e Austrisë

Aksioni i AKU

Po helmonin nxënësit. ‘Fshesë’ fast food-eve në shkolla

AKU ka zbarkuar në terren për të garantuar sigurinë ushqimore pranë institucioneve arsimore në vend...

Meta hap procesin për kreun e ri

Leskaj i thotë ‘lamtumirë’ KLSH-së

Presidenti i Republikës, Ilir Meta ka njoftuar hapjen e procesit për kandidatë për Kryetar të...

Çështja Babale

Përgjimet/ Balla përmend ish-truprojën e Berishës, thirrje Bashës

Kreu i grupit parlamentar të PS-së Taulant Balla ka reaguar pas transkripteve të Prokurorisë të...

Plagë me mjete prerëse

Ndërron jetë në rrethana të paqarta 13 vjeçarja

Një vajzë e mitur ka ndërruar jetë në rrethana ende të paqarta mbrëmjen e sotme....

Masakra në Mat

Vrasja e trefishtë/ Policia merr në mbrojtje familjen e autorit

Pas vrasjes së trefishtë të regjistruar sot në Mat, Policia e Shtetit ka marrë në...

Masakra në Mat

“Na vranë me bukë në gojë”

Kryetari i Bashkisë së Matit Nezir Rizvani ka folur për ngjarjen e rëndë të ndodhur...

Masakër në Mat

51-vjeçari vret me automatik 3 punonjës të bashkisë

Një masakër e vërtetë në Mat. Tre persona janë vrarë dhe një tjetër ka mbetur...

Audio-përgjimi

‘Merr fund’ Babalja, arrestohet në Kosovë

Albert Veliu apo i njohur ndryshe  si “Babalja” është arrestuar sot nga Policia e Kosovës....

Rrëfehet Fredi Alizoti

Babalja/ “100 mijë eurot do mi jepte Salianji”

Fredi Alizoti, i dyshuar si aktori që imitoi zërin e Agron Xhafajt në audiopërgjimin e...

Takimi me të rinjtë

Meta takon arbëreshët: Forconi lidhjet me bashkëmoshatarët tuaj

Presidenti, Ilir Meta, priti në Presidencë një grup me nxënësit e Kolegjit arbëresh ”Shën Adriano”....

Deklarata

‘Babalja’/ ‘Prokuroria nuk zhvilloi hetime për trafikun e drogës’

Përmes një deklarate për mediat nga selia e PD, deputeti i PD, Enkelejd Alibeaj dhe...