MENU
klinika
Qendra Profesionale në Korçë

Profesionistët e ardhshëm praktika në 64 biznese

Aktivitete bamirësie në Korçë

Me frymën e Nënë Terezës

“Të duash do të thotë të bësh gjëra të vogla me dashuri të madhe “...

Dossier

Në themelet e Estradës së Korçës

Është qyteti i serenatave, i kinemasë së parë në vend dhe i hidrocentralit të parë...

Personazh i qytetit

Ditari i një ish të burgosuri politik

Shqipëria e diktaturës komuniste nuk ishte një vend i rrezikshëm për të jetuar nëse ishe...

Projekt infrastrukturor

Gati qyteti më i ri i fëmijëve

Po shkojnë drejt përfundimit punimet për ndërtimin e kompleksit multifunksional sportiv dhe kulturor në qytetin...

Pranimet në universitet

Bio-kimia me rekord regjistrimesh në Korçë

Regjistrimet e kandidatëve fitues kanë nisur në të gjitha universitetet e vendit. Në Universitetin e...

Datë historike për qytetin

Përkujtohet 74 vjetori i çlirimit të Pogradecit

Pogradeci përkujton bijtë e bijat e tij të rënë 74 vite më parë. Dyqind e...

Detajet teknike të projektit

TEC i ri, në 2021 Korça me ngrohje qendrore

Korça do të ketë një termocentral për të plotësuar nevojat e saj për energji. Projekti...

Nis Festivali i Komedisë

Në Korçë për “KOKO FEST”

Tashmë si çdo fillimvjeshtë  Korça është shndërruar në një skenë gjigande për të mirëpritur eventin...

Parku Japonez

Lindja e Largët ‘troket’ në Korçë

I ka ruajtur me fanatizëm kalldrëmet e vjetër si dëshmi e traditës arkitektonike të qytetit,...

Transporti urban në Korçë

Brenda vitit nis puna për terminalin e ri

Është ndërtuar që në vitin 1980, por megjithëse është përdorur në mënyrë konstante në terminalin...

Dossier: “Majestic” në 9 dekada

Epopeja e një kinemaje

Korça ka qenë një nga qytetet e para në Shqipëri që i hapi rrugë ekranit...