MENU
klinika
Nga VOA

Serbët mbyllin dyqanet në Mitrovicën e Veriut

Video-podcasti javor

Merkel për Ballkanin Perëndimor: Fqinjët tanë europianë

Video-podcasti javor i kancelares gjermane, Angela Merkel i kushtohet Konferencës së Ballkanit Perëndimor, vazhdim i...

Në veri të Kosovës

Mbyllen dyqanet/ Haradinaj: Do hapim disa pika shitëse

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj, paralajmëroi hapjen e disa pikave shitëse në veri të Kosovës,...

Në qeverinë e Kosovës

Përdori gjuhë urrejtje/ Ish-ministri serb nën akuzë

Prokuroria e Posaçme e Kosovës njoftoi të hënën se ka ngritur aktakuzë ndaj ish ministrit...

Krizë humanitare?

Thaçi: Pretendim i dështuar i Serbisë!

Teksa ka dalë në një konferencë për mediat, presidenti i Kosovës Hashim Thaçi ka folur...

Ç'po ndodh?

Krizë ‘humanitare’ në Veri të Kosovës, mbyllen furrat

Në veri të Kosovës ka nisur sot plani i Serbisë për “Krizën Humanitare”. Lajmi është...

Postimi

Lista e të përfshirëve në akte terrori, Pompeo përgëzon Thaçin

“Të gjithë t’i bashkohen Kosovës dhe të ndalin këtë grup terrorist”, kështu është shprehur përmes...

Kritikat

Gjuriq akuza Kosovës për ‘krizën humanitare’ në Veri

Drejtori i Zyrës për Kosovën në Serbi, Marko Gjuriq ka thënë në një intervistë për...

Pasiguria juridike në Kosovë

“S’ka Gjykatë Ekonomike”/ Mbi 6 mijë lëndë të pazgjidhura

Edhe pse Qeveria e Kosovës ka premtuar themelimin e Gjykatës Ekonomike, kjo nuk po ndodh....

"Të pezullohet menjëherë"

BE dhe SHBA presion Kosovës: Hiqni taksën!

Bashkimi Evropian si ndërmjetësues në bisedimet Kosovë-Serbi për momentin, nuk ka ndërmarrë asnjë tentativë që...

2 të vdekur

“Ibrahim Rugova”/ Makina bie në humnerë

Dy persona, njëri 26-vjeç e tjetri 20-vjeç, humbwn jetën në autostradën “Ibrahim Rugova” pasi ranë...

Manifestimet

Në Beograd dhe Shkup mbahet Parada e Krenarisë

Me moton “Lufta ende vazhdon, bashkohu edhe ti”, në Beograd të shtunën është mbajtur Parada...