MENU
klinika
Ja çështjet e diskutuara

Ambasadori amerikan në Kosovë takon Albin Kurtin

Deklarata e të dërguarit të BE-së e OKB-së

Nga veto e Macron rrezikohet edhe Serbia me Malin e Zi

Agjencia e lajmeve Tanjug, shkruan se ish-kryeministri suedez Carl Bildt, disa herë i dërguar special...

“Gjakova 98’99”

Krime lufte/ 102 kallëzime penale ndaj serbëve të dyshuar

Shoqata për Krimet e Luftës “Gjakova 98’99” dorëzon sot kontingjentin e trembëdhjetë të padive me...

Vijojnë takimet

VV-LDK, a do të ketë koalicion qeverisës?

Dy grupet punuese të Lëvizjes Vetëvendosje dhe Lidhjes Demokratike të Kosovës sot do të vazhdojnë...

Për çfarë është zotuar Beogradi?

Serbi-Rusi po thurin diçka, NATO respekton vendimin

NATO thotë se “respekton” vendimin e Serbisë që të mbajë stërvitje ajroreushtarake me Rusinë, ku...

Për çfarë është zotuar Beogradi?

Rusi-Serbi, stërvitje të përbashkëta ushtarake

Rusia ka dërguar sistemin e saj S-400 dhe atë Pantsir-S në serbi, në kuadër të...

Nga Prof. Dr. Fadil Maloku

Bashkimi kombëtar, s’na duhet tani, vetëm …

1. Indiciet e tanishme(pa marr parasysh; qëllimin, dëshirën dhe aspiratën) për bashkimin midis Kosovës dhe...

Rrëfehet Flora Brovina

Kur e mësova në burgun serb se zgjedhjet s’i fitoi krahu i luftës…

Ish-deputetja e PDK-së, Flora Brovina është rikthyer pas në kohë duke ndarë me publikun disa...

Mediat jehonë situatës

“Serbia dhe Kosova nuk janë ende gati për dialog”

Dialogu mes Kosovës dhe Serbisë vazhdon ta ketë vëmendjen e madhe të faktorit ndërkombëtar. Express...

Sulmon ambasadorin britanik në Kosovë

Daçiç: Pavarësia e Kosovës është një letër e ngordhur

Pavarësia e të ashtuquajturës Kosovë është një letër e ngordhur, tha Ministri i Jashtëm Ivica...

Vuçiç falenderon Rusinë

“Sikur të kishim S-400, askush s’do të fluturonte mbi Serbi!”

Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiç, falënderoi Rusinë për dërgimim e raketave të sofistikuara në stërvitje...

Samiti i Paqes/ "BE e padrejtë me Shqipërinë"

Thaçi: Të nisë urgjent dialogu Kosovë-Serbi

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, ka deklaruar se Kosova dhe Serbia duhet të nisin sa...