MENU
klinika
Çfarë po shkruajnë mediat serbe?

Putin mesazh urgjent për Kosovën, Vuçiç e merr nesër

Axhenda dhe zhvillimet e pritshme

Asnjë koment për dorëheqjen! Haradinaj vijon të jetë në detyrë

Ramush Haradinaj dha dorëheqjen si kryeministër i Kosovës dy ditë më parë, por vijon të...

Fluksi

Çfarë po ndodh në kufirin Kosovë-Serbi? Rikthehen kolonat

Fluksi i madh i mërgimtarëve kosovarë, që përmes Serbisë po vijnë në Kosovë, sërish ka...

Trajnimi i policive në Plavë

Krimi ndërkufitar/ Shqipëria, Kosova dhe Mali i Zi bëhen bashkë

Policia e Shqipërisë ka zhvilluar një trajtim të përbashkët me policinë e Kosovës dhe Malit...

Vizita në rajon

Pse nisi bombardimi ndaj Serbisë? Komandanti i NATO-s në Beograd

Komandanti Suprem i Forcave Aleate të NATO-s në Evropë, Tod Wolters, po qëndron në Beograd...

"Zgjedhjet, të pashmangshme"

Veseli: Vendimi i Haradinaj, personal

Kryetari i Partisë Demokratike të Kosovës, Kadri Veseli, tha të shtunën se zgjedhjet tashmë janë...

Detaje

I dyshuar për krime lufte, arrestohet një serb në Kosovë

Policia e Kosovës, ka arrestuar G.S., shtetas i Republikës së Kosovës, i cili i takon...

Detaje

Sherr në Prishtinë, ndërron jetë një person

Një ngjarje e rëndë është shënuar në Prishtinë ditë e sotme. Një person ka mbetur...

Foto

Dha dorëheqjen/ Haradinaj heq kostumin zyrtar, shfaqet përkrah…

Ditën e djeshme ish-kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj dhe dorëheqjen nga posti i tij. Ky...

Deklarata e Thaçit

“Pastërtia e luftës së UÇK do dëshmohet përballë çdo gjykate”

“Lufta e Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës ka qenë dhe do të mbetet përjetësisht e pastër...

Zgjedhjet në Kosovë

Tjetër lëvizje në Kosovë, tërhiqet Isa Mustafa

Isa Mustafa është tërhequr nga gara për kryetar të LDK-së. Lajmi është bërë i ditur...

Reagimi

Gjykata Speciale ftesë Krasniqit/ Veseli: Do dalin më të fortë!

Kryetari i Kuvendit të Kosovës Kadri Veseli me anë të një statusi në “Facebook” shkruan...