MENU
klinika
"Nuk është kusht për liberalizimin!"

“Taksa nuk hiqet!”/ Haradinaj: Vetëm kur të na njohë Serbia!

Letra

Ish-sekretarja amerikane-Thaçit: Punuam bashkë për Kosovën!

Ish-sekretarja amerikane, Madeleine Albright i është drejtuar me një letër presidentit të Kosovës, Hashim Thaçi....

Prapaskenat e Samitit të Berlinit

Daçiç zbulon çfarë i kërkuan Haradinajt

Ministri i Jashtëm i Serbisë, Ivica Daçiç ka deklaruar se gjatë Samitit të Berlinit, kryeministrit...

DetajeDialogu me Kosovën

Macron viziton sot Serbinë: Synon të kthehet…

Serbia sot do të vizitohet nga presidenti francez, Emmanuel Macron. Në kuadër të vizitës së...

Çaste gëzimi

Zbulohet videoja e rrallë, familja Jashari para luftës

Faqja “Prekazi”, në Facebook, ka publikuar një video të rrallë të familjes së heroit legjendar...

Efektet e taksës 100%

Importi i produkteve serbe pëson rënie drastike

Gati tetë muaj pasi qeveria e Kosovës vendosi taksën 100 për qind mbi produktet e...

Rendimenti dhe kërkesat e popullsisë

Më pak grurë nga Kosova! Përgjysmohen të mbjellat

Interesimi i bujqve nga Kosova për të mbjellë grurë ka rënë. Si pasojë sipërfaqet e...

A po zbehen shanset?

Kosova sërish jashtë INTERPOL!?

Komiteti Ekzekutiv i INTERPOL-it ka vendosur të dërgojë dosjen e Policisë së Kosovës për votim...

Nga REL

Gjenocidi, fjala e mohuar

“Serbia nuk i madhëron krimet e luftës dhe as që anon kah revizionizmi”, ka thënë...

Pushimet verore

Emigrantët shqiptarë kthehen në atdhe

Tashmë pothuajse në të gjitha shtetet perëndimore ku jeton Diaspora shqiptare kanë nisur pushimet verore...

Përçahet opozita

Qeveria e Kosovës në prag të shkarkimit?

Ndërsa nevojiteshin pak vota për ta rrëzuar qeverinë “Haradinaj” partitë opozitare kanë filluar ta akuzojnë...

Masakra e Srebenicës

“Kaluan 40 vite dhe ‘njeriu jugosllav’ nuk doli nga prodhimi”

Gjenocidi në Srebernicë ndodhi në korrik të 1945, ku u vranë një numër i madh...