MENU
klinika
Zbulohet plani i Qershorit!

Duke pritur urdhrin për luftë në Kosovë

"Serbia po na kërcënon"

Kosova i ndalon hyrjen çdo zyrtari serb

“Asnjë leje për zyrtarët nga Beogradi për të vizituar Kosovën”, ky është vendimi i fundit...

"Përfitoj nga ky rast..."

Vuçiç letër Trump për pavarësinë, i përmend Kosovën

Pavarësinë e SHBA-ve e ka uruar edhe presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiç. Në letrën e...

Vrasja e Ivanoviç

Vuçiç akuza Tiranës, përmend 2 emra

Vrasja e politikanit serb që u ekzekutua në Mitrovicën Veriore ka zgjuar sërish reagimin e...

Katër vjet pas inaugurimit

Vitin tjetër nis punë linja 400 KV e tregut Shqipëri-Kosovë!

Katër vjet pas inaugurimit të linjës 400 KV për transmetim të energjisë me Shqipërinë, Kosova...

Deklarata

Vuçiç: Prishtina synon të marrë veriun!

Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiç, ka thënë se situata në veri të Kosovës, është komplekse...

Detajet

Raporti për gylenistët, a duhet të frikësohet Thaçi?

“Raporti për gylenistët pritet të shkojë në Prokurori”, kështu ka bërë me dije kreu i...

Propozimi i Haradinajt

Me tren nga Durrësi në Prishtinë?

Në Kosovë filluan dje punimet për rehabilitimin e fazës së parë të linjës së 10-të...

Përfundon plani serb

Tensione në veri, biznesmenët serbë kërcënojnë Kosovën

Pas një takimi që patën sot, Shoqata e Biznesmenëve Serbë ka marrë vendimin për hapjen...

Reagimet

“Të mbrojmë serbët në Veri”/ Gjuriç: Do gjejmë një mënyrë!

Drejtori i të ashtuquajturës “Zyra për Kosovën” në Qeverinë e Serbisë, Marko Gjuriç, ka thënë...

Bashkëpunimi strategjik

Shqipëri-Kosovë, bashkohen përfaqësitë diplomatike

Shqipëria dhe Kosova nënshkruan sot marrëveshjen ndërministrore për bashkim të përfaqësive diplomatike e konsullore dhe...

Nga REL

Padi kundër Vulinit për gjuhë të urrejtjes kundër shqiptarëve

Kryetari i Këshillit Kombëtar Shqiptar në Luginën e Preshevës, Ragmi Mustafa, ka ngritur padi kundër...