MENU
klinika
Kundër mini-Shengenit ballkanik

Isa Mustafa: Këto projekte çojnë në një Jugosllavi të re

Çfarë thonë politologët?

Dialog Kosovë-Serbi në Bruksel apo konferencë ndërkombëtare?

Thirrjet e zyrtarëve të Bashkimit Evropian dhe të Shteteve të Bashkuara të Amerikës që Kosova...

Nga Behgjet Pacolli, ministër i jashtëm në detyrë

Disa ide për Samitin e Ohrit

Samiti i Ohrit, për të ashtuquajturin «Mini-shengen ballkanik» është një ngjarje që meriton vëmendjen e...

"Kosova u anashkalua në samitin e parë"

Thaçi refuzon pjesëmarrjen në Samitin e Ohrit, tregon arsyet

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi njofton se ka anuluar pjesëmarrjen në samitin e Ohrit, aty...

Çfarë deklaron Bislimi?

“LDK dhe VV nuk duhet ta fusin në pazar edhe postin e Presidentit”

Negocimin e postit të presidentit nga Lëvizja Vetëvendosje dhe Lidhja Demokratike e Kosovës që po...

"Ftesa erdhi sot dhe...'

Samiti i Ohrit/ Pacolli: Nuk do të jem

Kryeministrat e Shqipërisë, Maqedonisë së Veriut dhe Serbisë do të mblidhen sot dhe të dielën...

Surpriza e Ramës dhe Bashës

I pari i Gjilanit feston 50-vjetorin

Lutfi Haziri, një nga figurat e rëndësishme të “LDK”-së, i pari i komunës së Gjilanit,...

Flet politikani serb

“Se kemi pasur plan Kosovën, e humbëm në 1999”

Politikani serb, , në një diskutim të organizuar lidhur me zgjidhjen e problemit ndërmjet Prishtinës...

Diskutimet

Kurti në Paris flet për zhvillimet politike në Kosovë

Kryetari i Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti ka njoftuar se ka zhvilluar disa takime në Ministrinë...

"Nuk është fjala e fundit"

Palmer: Mini-shengeni ka vend dhe për Kosovën

Në samitin e Davos Palmer ka vlerësuar nismën e tre vendeve të Ballkanit Perëndimor për...

"Serbët jashtë institucioneve kosovare"

Gjuriç: Albin Kurti, ujk me lëkurë qengji

Drejtori i Zyrë e Qeverisë për Kosovën, Marko Gjuriç, tha pas bisedimeve me përfaqësuesit e...

Zgjedhjet në Kosovë

Shpallen rezultatet, sot afati i fundit për ankesat

Në një kohë kur dje u shpallën rezultatet përfundimtare nga zgjedhjet e parakohshme në Kosovë,...