MENU
klinika
"Nuk e kuptoi Merkelin"

Vuçiç flet një ditë para Samitit në Berlin

Dialogu me Serbinë dhe taksa

Samiti i Berlinit/ Thaçi dhe Haradinaj bien në kundërshti!

Presidenti dhe kryeministri i Kosovës kanë shfaqur pritshmëri dhe qëndrime të ndryshme mbi samitin e...

VIDEO

Ra në betejë/ Agim Ramadani duke luftuar në Koshare

Heroi Agim Ramadani ra në Betejën e Koshares, pasi ishte kthyer në Kosovë nga diaspora,...

"Ma morën djalin nga dora"

Masakra e Mejës, “Al Jazeera”: Fati i 1650 njerëzve…

“Al Jazeera” ka shkruar për një ndër tragjeditë më të mëdha të ndodhura në Kosovë....

Postimi

Samiti në Berlin, Thaçi zbardh kërkesat

Vetëm dy ditë para samitit që pritet të mbahet në Berlin, presidenti i Kosovës, Hashim...

"Harmonia, disfatë e djallit"

Serbët provokojnë bukëpjekësin shqiptar

Shfaqja e tij në Facebook duke bërë shqiponjën i ka kushtuar shtrenjtë shqiptarit në Beograd....

Zgjedhjet e parakohshme

Zgjedhjet në veri të Kosovës, regjistrohet Lista Serbe

Më 19 maj, katër komunat veriore të Kosovës pritet të hyjnë në zgjedhje të parakohshme....

Samiti i Berlinit

Provokimet serbe/ Haradinaj: Nuk do të tolerojmë asnjë!

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj është shprehur se nuk do të tolerojë asnjë provokim nga...

Presion mbi Serbinë

Takimi në Berlin/ Vuçiç: Nuk ka dialog me Kosovën

Presidenti i Serbisë Aleksandër Vuçiç ka folur sot në Kinë rreth Samitit të Berlinit që...

Kritikat

“BE duhet ta refuzojë skenarin e ndryshimit të kufijve”

Bashkimi Europian duhet ta refuzojë skenarin e kahershëm të rivizatimit të kufijve territorialë të Kosovës...

Thirrja në Komision

Dëbimi i turqve/ Thaçi nuk dëshmon

Hashim Thaçi nuk dëshmoi në Komisionin Hetimor Parlamentar për dëbimin e gjashtë shtetasve turq nga...

"Zemërim i padrejtësisë"

Vetëvendosja në protestë, dënon drejtësinë kosovare

Lëvizja Vetëvendosje ka protestuar para Prokurorisë së Shtetit, duke kërkuar dorëheqjen e kryeprokurorit, Aleksandër Lumezi,...