MENU
klinika
Risia

“Detyrat e shtëpisë në shkolla” nis në Shkodër projekti i MAS

Bushati 'thumbon' Doris Pack

Bushati, Balla dhe Mesi takim me socialistët e Shkodrës

Ministri për Europën dhe punët e Jashtme, Ditmir Bushati i shoqëruar nga zëvëndëskryeministrja Senida Mesi...

Ngjarja në Shkodër

Zjarri ‘përpin’ lagjen e komunitetit rom

Një zjarr i rënë mengjesin e sotëm, ka rrezikuar jeten e dhjetra përsonave të komunitetit...

Shkolla në Postribe

Fëmijët, 1 orë e gjysmë në këmbë për tu shkolluar

Në një kohë që flitet për internet në çdo klasë, për tekste falas apo për...

Detajet

Lirohen mjekët e arrestuar në spitalin e Shkodrës

7 mjekët, ish drejtuesit dhe punonjësit e spitalit rajonal të Shkodrës, të arrestuar pak ditë...

Punimet mbarojnë në fundvit

Shkodër/ Qendra Multifunksionale në rikonstruksion

Qendra Multifunksionale në fshatin Shtoj të Njësisë Administrative Rrethina të Bashkisë së Shkodrës, është në...

E disata herë

Këshilltarët e Shkodrës braktisin sërish këshillin

Është kthyer në praktikë të dështojë dhe nuk kishte si të ndodhte ndryshe edhe këtë...

Deklaratat

Zv/ kryeministrja Mesi: Unë për bashkinë e Shkodrës? E vendos PS

“Sot, në Shqipëri ka më pak të papunë për shkak të reformave të marra nga...

Revoltohen mjekët

Shtyhet gjyqi për 7 të arrestuarit në spitalin e Shkodrës

7 mjeket, ish-drejtuesit dhe farmacistët e Spitalit Rajonal të Shkodrës, të ndaluar nga policia dhe...

Largimet masive

Arsimi profesional, si të largoheni nga Shqipëria

Çdo ditë e më shumë, dhjetra të rinj po largohen nga Shkodra për një jetë...

Arrestime

Prokuroria ndalon 4 zyrtarë për abuzim me pronat

Në qytetin e Shkodrës, janë arrestuar dy zyrtarë dhe janë ndaluar dhe dy të tjerë...

Deklarata

Doris Pack: Jam e tërbuar me Ramën, harroni BE

Presidentja e Forumit të Grave të PPE-ve dhe njëherësh ish-eurodeputetja Doris Pack ka lëshuar një...