Ballina Etiketimet Behgjet Pacolli

Etiketim: Behgjet Pacolli

Pacolli: Serbët në Kosovë janë pakica me të drejtat më të...

Ministri i Jashtëm i Kosovës Behgjet Pacolli, në një intervistë për gazetën serbe ‘Blic’, ka thënë se Ballkanit i duhet stabilitet dhe se Serbia...

Pacolli pezullon rreth 70 grada diplomatike

Ministria e Punëve të Jashtme ka pezulluar gradat diplomatike, të cilat në fillim të muajit të shkuar u janë dhënë një numri të madh...

Pacolli: Demarkacioni, kusht i imponuar padrejtësisht

Ministri i Jashtëm i Kosovës, Behxhet Pacolli thotë në intervistë për DW, se Berlini zyrtar ka pasur një rol shumë konstruktiv dhe efektiv në...

Pacolli: Të përfshihen Shtetet e Bashkuara në dialogun Kosovë-Serbi

Zëvendëskryeministri dhe ministri i Punëve të Jashtme Behgjet Pacolli ka thënë se është e domosdoshme përfshirja e Shteteve të Bashkuara të Amerikës në dialogun...

Pacolli: Nuk mund të miratohet demarkacioni tani

Zëvendëskryeministri i parë dhe ministri i Jashtëm i Kosovës Behgjet Pacolli, në takimin me përfaqësuesen e lartë të BE-së për Politikë të Jashtme dhe...

Pacolli, në takimin me Hahn, kërkon liberalizimin e vizave

Zëvendëskryeministri i Kosovës dhe ministri i Jashtëm, Behgjet Pacolli është takuar në Bruksel me Komisionerin për Politikën Evropiane të Fqinjësisë dhe Negociatave për Zgjerim...

Pacolli: Liberalizimi i vizave, sfidë që duhet të tejkalohet

Zëvendëskryeministri i parë dhe ministri i Punëve të Jashtme, Behgjet Pacolli, është takuar sot në Bruksel me kryesuesin e delegacionit për Kosovë në Parlamentin...

Pacolli dhe Darmanoviç me qëndrime të ndryshme për demarkacionin

Me rastin e vizitës në Podgoricë, ministri i Punëve të Jashtme të Kosovës Behgjet Pacolli sot është takuar me homologun e tij malazez Sërgjan...

Pacolli viziton nesër Podgoricën

Zëvendëskryeministri dhe ministri i Punëve të Jashtme të Republikës së Kosovës Behgjet Pacolli ka paralajmëruar një vizitë zyrtare në Podgoricë. Gjatë vizitës së nesërme, ai...

Pacolli kërkon kthimin e UNMIK-ut në një zyrë politike

Ministri i Jashtëm i Kosovës Behgjet Pacolli beson se tani është koha që të merret parasysh mundësia e shndërrimit të misionit të UNMIK-ut në...

TË FUNDIT