Ballina Etiketimet Behgjet Pacolli

Etiketim: Behgjet Pacolli

Pacolli: De Biasi m’u duk i interesuar të drejtojë Kosovën

Nëpërmjet një fotoje të postuar në rrjetet sociale, Behgjet Pacolli, Ministri i Jashtëm i Kosovës dhe njëkohësisht Zv.Kryeministër, shfaqet me ish-trajnerin e Shqipërisë, Gianni...

DW: Pacolli, për eksodin masiv të kosovarëve, votimin e demarkacionit dhe...

Zëvendëskryeministri dhe Ministri i Jashtëm i Kosovës z. Behgjet Pacolli, ka dhënë një Intervistë ekskluzive për  "Deutsche Welle" në prani të kolegëve gazetarë, Zorica...

Kadare: Vizita e Pacollit në Francë, një ogur i mbarë. Ai...

“Më vjen mirë, që e kam mysafir në shtëpi Ministrin e Jashtëm të Kosovës, z. Pacolli, që e kam takuar dhe në Kosovë. Më...

Një kumt i mirë, Kosovën e njeh edhe ky shtet afrikan...

Ministri i Punëve të Jashtme Behgjet Pacolli ka dhënë një kumt të mirë për vendin. Madagaskari është shteti i radhës që ka pranuar pavarësinë e...

Krerët shtetërorë në Kosovë përshëndesin vendimin e Tribunalit të Hagës

Krerët e lartë shtetërorë në Kosovë kanë mirëpritur dënimin me burgim të kriminelit serb Ratko Mlladiç, ndaj të cilit Tribunali i Hagës shqiptoi burgim...

Pacolli kërkon nga deputeti gjerman që të hiqen vizat për Kosovën

Zëvendëskryeministri i parë dhe ministri i Punëve të Jashtme të Kosovës Behgjet Pacolli sot është takuar me eurodeputetin Elmar Brok, me të cilin ka...

Pacolli i kundërpërgjigjet ambasadorit rus në Beograd

Ministri i Punëve të Jashtme, Behgjet Pacolli, ka reaguar ndaj deklaratës së ambasadorit rus në Beograd, Aleksandër Çepurin, i cili ka thënë se, sipas...

Pacolli e pranon se demarkacioni nuk mund të rinegociohet

Ministri i Punëve të Jashtme, Behgjet Pacolli sot ka raportuar para Komisionit për Punë të Jashtme, Diasporë dhe Investime Strategjike, ku nga kryetarja e...

Pacolli pret sekretarin e KOE-së: Shteti pa sport, si trupi pa...

Zëvendëskryeministri i Kosovës, Behgjet Pacolli, ka pritur sekretarin gjeneral të Komitetit Olimpik të Europës, Raffaele Pagnozzi dhe drejtuesit KOK-ut. Pacolli falënderoi Pagnozzin për vizitën...

Kosova dhe Maqedonia do të mbajnë mbledhje të përbashkëta qeveritare

Në takimin e sotëm në Shkup mes ministrave të Jashtëm të Kosovës dhe Maqedonisë, përkatësisht Behgjet Pacollit dhe Nikolla Dimitrovit, është rënë në ujdi...

TË FUNDIT

close-link