Ballina Etiketimet USA

Etiketim: USA

Pesë rekordet që u vendosën në ndeshjen hapëse të “Russia 2018”

Menjëherë pas fitores së thellë të Rusisë ndaj Arabisë Saudite, njerëzit e statistikave kanë gjetur 5 rekorde të vendosura në ndeshjen hapëse të Botërorit. 5-0 –...

FIFA shpall organizatorët e Botërorit 2026

Botërori 2026 do të jetë i veçantë për shumë arsye. I pari është se do të zhvillohet për herë të parë me një formulë...

Ish-ylli i NBA vendosi paqen mes Amerikës dhe Koresë së Veriut

Sot ka qenë një ditë historike për mbarë botën. Presidenti i SHBA, Donald Trump, dhe diktatori koreano-verior Kim Jong-Un u takuan në Singapor për...

2 gola për 6 minuta, “kartolinë” e Ibrës për Suedinë para...

Ndërkohë që kombëtarja e Suedisë po kryen përgatitjet e fundit për Botërorin “Rusi 2018” që nis më 14 qershor, sulmuesi Zlatan Ibrahimovic ka gjetur...

Spanjës i mjafton një gol, Franca ndalet para Botërorit (Video)

Vërtet ka fituar, por me 1-0 përballë Tunizisë, Spanjë duket se ka probleme në sulm, kur duhen edhe 5 ditë deri në nisje të...

Trump anulon ftesën për kampionët e NFL sepse refuzuan takimin

Presidenti i Amerikës, Donald Trump, ka rinisur luftën me NFL (National Football League), duke anuluar ftesën në Shtëpinë e Bardhë të skuadrës kampione të...

Ibrahimoviç një “përbindësh”, tjetër dopietë në Amerikë (Video)

Zlatan Ibrahimoviç ka arritur të shënojë 2 gola në takimin që skuadra e tij Los Angelos Galaxy luajti kundër Dallas. Megjithëse Ibra ka qenë...

Duka pret delegacionin e SHBA-së dhe Kanadasë për Botërorin 2026

Presidenti i FSHF-së, Armand Duka, priti sot një delegacion nga Shtetet e Bashkuara të Amerikës, Kanadaja dhe Meksika, të cilat së bashku përfaqësojnë edhe...

Kristian Prenga nuk ka të ndalur, vjen fitorja e tetë me...

Vjen një tjetër sukses për boksierin shqiptar Kristian Prenga. 27-vjeçari nga Oroshi i Mirditës ka triumfuar edhe në duelin e radhës në boks ndaj...

Ansi Agolli bëhet baba për herë të parë në jetën e...

Ansi Agolli sot ka pasur një gëzim të veçantë dhe nuk bëhet fjalë në aspektin sportiv. Ish-kapiteni i Kombëtares shqiptare është bërë baba për...

TË FUNDIT