MENU

FOTO

Prishtina bën bashkë Ramën dhe Metën, ç’ndodhi në Kosovë?

12.06.2019 - 13:32

Ceremonia e zhvilluar në Prishtinë në kuadër të 20-vjetorit të çlirimit të Kosovës ka bërë bashkë kryeministrin Rama me presidentin Ilir Meta.

Edhe pse ata janë shfaqur krah njëri-tjetrit në Kosovë, situata e tensionuar në Shqipëri është pasqyruar edhe në qëndrimin e tyre në Prishtinë.

Mes tyre ka qëndruar pothuajse gjatë gjithë kohës kryeparlamentari i Kosovës Kadri Veseli por edhe kur ai është larguar për disa çaste, Presidenti Meta dhe kryeministri Edi Rama kanë vijuar të qëndrojnë të distancuar.

Në krahun e majtë të kryeministrit shqiptar qëndronte Palmer, ndërsa në krahun e djathtë të Presidentit Meta qëndronte Presidenti i Kosovës Hashim Thaçi.

Shpall 12 vende të lira në...

Gent Cakaj bën njoftimin e rëndësishëm

“E kaluara kur harrohet, rrezikon të përsëritet”

Meta mesazh në Ditën Ndërkombëtare të Paqes

‘Do shpjegoj të vërtetën time deri në stacionin e parë’

Tahiri del sot para mediave, për të treguar ‘të vërtetën e tij’

Keni bërë plane për fundjavën?

Ja si do të jetë moti sot, nga e mërkura…