MENU
klinika

Firmos kontatën

Roma i merr ‘asin’ adoleshent të PSG-së

29.07.2019 - 18:50

Roma ka blerë zyrtarisht lojtarin e të rinjve të Paris Saint-Germain, Ruben Providence.

Ai ka mbushur 18 vjeç këtë muaj dhe ka pranuar një kontratë katërvjeçare me italianët.

Providence ka bërë gjashtë paraqitje për PSG në UEFA Youth League sezonin e kaluar, versioni i Champions League për të rinjtë, duke shënuar një gol dhe duke përgatitur dy të tjerë.

Adoleshenti pritet të t’i bashkohet të rinjve të Romës.