MENU
klinika

Nuk zhvillohet në Australi

Formula 1 bën prapakthehu, shtyhet gara e parë

13.03.2020 - 11:46

Formula 1 ishte sporti i vetëm që pritej të zhvillonte garën e saj të para sezonale, por pas disa rasteve të dyshuara si të prekur me koronavirus, nëpër stafet e skuadrave dhe tërheqjes së britanikëve të McLaren, organizatorët më në fund janë tërhequr dhe kanë vendosur shtyrjen e startit të sezonit.

Në Melbourne të Australiasë gjithçka ishte gati për të startuar me provat e lira dhe ishin shitur të gjitha biletat për garën, por situata aspak normale e krijuar, bëri që të vijë vendimi për moszhvillimin e garës që do të ngrinte siparin e sezonit të ri.

Gjatë ditës së djeshme ishte piloti kampin bote, Leëis Hamilton, që u shpreh i zhgënjyer me vendimin për të garuar, pasi sipas tij bota ishte në një gjendje jonormale dhe se gjëja primare ishte shëndeti i njerëzve.

Më pas edhe gjermani Sebastian Vettel, në një deklaratë për mediat, tha se të 20 pilotët pjesëmarrës në këtë sezon të Formulës 1 janë gati të “ngrenë frenat e dorës” dhe të lënë në plan të dytë aktivitetin sportive. Për momentin nuk ka asnjë deklaratë për garën e ardhshme dhe kur do të zhvillohet.

VAZHDO TË LEXOSH MË TEPËR PËR TEMËN


Një lojtar i Utah Jazz del pozitiv

Ndalet basketbolli, pezullohet Euroleague dhe NBA


Topi me çip i vjen në ndihmë arbitrave

Penalltitë e dyshimta për prekje me dorë në Europian

Kërkon të nxjerrë Shqipërinë jashtë Euro 2024

Njihuni me trajnerin e Kroacisë!

Tetë fituesit përcaktohen me një përballje

Kupa e Shqipërisë/ Luajnë dy skuadra të Superligës

Statistikat 'e zeza' të Kombëtares me rivalët!

Grupi ‘i vdekjes’, Spanja kushton sa 10-fishi i Shqipërisë!