MENU
klinika

Preket dhe ‘ishulli’ i fundit

Mali i Zi konfirmon dy rastet e para me koronavirus

17.03.2020 - 21:46

Mali i Zi ka konfirmuar dy rastet e para të infektimit me COVID-19.

Teksa ishte ‘ishulli’ i fundit i paprekur tashmë me dy rastet Mali i Zi i shtohet të gjitha vendeve të tjera të Europës të cilat janë të gjitha të prekura nga koronavirusi.

Whatsapp Image 2020 03 17 At 20.36.40

Kjo është bërë e ditur përmes llogarisë zyrtare në “Twitter” të qeverisë malazeze. Aty shkruan se kryeministri malazez, Dushko Markoviç i ka konfirmuar dy rastet e para

Mali i Zi, deri më tani ka qenë shteti i vetëm në Evropë pa raste të koronavirusit.

VAZHDO TË LEXOSH MË TEPËR PËR TEMËN


Reagon Shtëpia e Bardhë për koronavirusin

“Media bën panik për të dëmtuar Trumpin”

BBC/ Gjendja e bizneseve në Kinë

“Fabrika e botës” e mbyllur me kyç