MENU
klinika
"A po e bën me flatra islamizmin kriza e Coronës?"

DW: Shtetet duhet të jenë tani të vëmendshme

ERE pezullon shqyrtimin e aplikimit

Tarifat sipas nivelit të tensionit, pandemia prek dhe OSHEE

Bordi i Entit Rregullator të Energjisë (ERE) vendosi pezullimin e procedurave për shqyrtimin e aplikimit...

Mësime nga Covid-19

Isuf Kalo: Pse sistemet shëndetësore duhet të rikonceptohen. Ja ndryshimet që duhen bërë

Solidarizimin si mjek e qytetar, Isuf Kalo e tregoi qysh në fillim, me shpalljen e...

Luljeta Bozo shpjegon lëkundjet e djeshme

“Mos lëvizni fare nga vendi! Edhe ne 1976-ën pati pasgoditje”

Një ditë pas tërmetit të lehtë që u ndje dje në Tiranë e Durrës, inxhinierja...

Nuk dëgjoi të mbyllet për të luftuar Covid-19

CNN: Suedia, ana e errët e “deles së zezë rebele”

Suedia ka qenë një “dele e zezë” gjatë shpërthimit të koronavirusit. Vendi nuk i është...

Eksperti italian në OBSH

Koronavirusi zhduket për 2 minuta nëse plotësohen këto dy kushte

Ekspertët kanë qëndrime të ndryshme për sa i përket rritjes së temperaturave dhe stinës së...

Një hap larg dhe bota po pret me padurim

Në fillim të vjeshtës do të ketë miliona doza vaksine për Covid-19!

Vaksina do të jetë gati në shtator. Studiuesit në Universitetin e Oksfordit janë një hap...

Harta e bilancit/ 750 të infektuar, 30 të vdekur

MSH jep shifrat: 14 raste të reja brenda 24 orëve

Ka shkuar në 750 numri i të prekurve me koronavirus në vendin tonë. Mësohet se...

Analiza izraelite

Pse Covid-19 nuk u transmetua nga lakuriqët?

Nga Yossi Yovel, Maya Weinberg – Departamenti i Zoologjisë në Universitetin e Tel Avivit Le...

Vendimi më i vështirë për mjekët

Jetë a vdekje: Seleksionimi i pacientëve në situata kritike

Për shkak të pandemisë dhe në Gjermani po diskutohet lidhur me të ashtuqujturën “triage”, pra...

"Secili vend merr përgjegjësinë e vet"

OBSH: Ne e paralajmëruam botën, por nuk na dëgjoi

Drejtori i përgjithshëm i Organizatës Botërore të Shëndetit Tedros Adhanom Ghebreyesus është shprehur gjatë një...

Parashikimi

Mësoni si do të jetë moti sot!

Sipas Institutit të Gjeoshkencave, Energjisë, Ujit dhe Mjedisit, ditën e sotme, e martë, dt. 28...