MENU
klinika
Michel: Ne duhet të...

“Sot konfirmojmë perspektivën europiane për Ballkanin Perëndimor”

Temat e diskutimit

Takimi informal/ Rama pritet nga Presidenti i KE

Kryeministri Edi Rama ka mbërritur në Bruksel ku sot është pritur nga Presidenti i Këshillit...

Metodologjia e re e zgjerimit

BE-Ballkan Perëndimor, takim informal në Bruksel

Një takim informal mbahet pasditen e kësaj të diele në Bruksel mes krerëve të Bashkimit...

"Provimin e kaluam, pak durim"

Rama jep lajmin e mirë për njohjen e patentave shqiptare në Gjermani

Kryeministri Edi Rama shprehet se Shqipëria e ka kaluar provimin e parë përsa i përket...

Vëmendja tek Konferenca e Donatorëve

Macron thotë ‘PO’, Rama kërkon durim

Kryeministri Edi Rama ka thënë nga Mynihu se deklarata e Macron sot për negociatat është...

Rama thumbon Francën

“Parisi i ngatërroi himnin Shqipërisë dhe i kërkoi falje Armenisë”

Para liderëve botërore në konferencën e sigurisë në Gjermani, kryeministri Rama nuk nguroi të ironizojë...

“Anti-mafia nuk prodhoi atë që duhet”

Lleshaj: Ja çfarë synojmë të shkatërrojmë me “Anti-KÇK”!

Në një intervistë, Ministri i Brendshëm Sandër Lleshaj, bën edhe një krahasim mes paketës anti-KÇK,...

"Po finalizohet grushti i shtetit"

Betimi i gjyqtarëve, Meta reagon ashpër

Presidenti Ilir Meta ka postuar në facebook një status ku e quan të pabesë miratimin...

"Nëse raporti i KE është [pozitiv atëherë..."

Macron “hap derën” për Shqipërinë dhe M. e Veriut

Presidenti francez Emmanuel Macron tha të shtunën se ai do të lejojë Maqedoninë e Veriut...

"Fillim i mbarë, ju presin shumë sfida"

Kryesimi i OSBE-së, Greminger takohet me Ramën në Mynih

Kryeministri Edi Rama zhvilloi sot një takim në Mynih me Sekretarin e Përgjithshëm të OSBE-së,...

Urimi i Dosos për Ramën

Kryeministri Rama në Mynih, takim me presidentin e Moldavisë

Kryeministri Edi Rama zhvilloi sot një takim në Mynih, Gjermani, me Presidentin e Moldavisë, Igor...

Meta: Përshëndes vlerësimin e merituar...

Kryepeshkopi Anastas merr çmimin ndërkombëtar

Presidenti i Republikës Ilir Meta ka përshëndetur sot vlerësimin me çmimin ndërkombëtar “Klaus Hemmerle 2020”...