MENU
klinika
Ndryshojnë rregullat e karantinës në fundjavë

Ushqimoret dhe farmacitë hapur të shtunën, të dielën shëtitje…

Përditësimi i MSH

Situata ‘COVID-19’ në vend/ Cilat janë dy vatrat e nxehta?

Ministria e Shëndetësisë raporton se janë shënuar 9 raste të reja me koronavirus në Shqipëri,...

Sulme në Gjermani dhe Shqipëri

Si po e shfrytëzojnë terroristët në Evropë pandeminë?

Arrestimi i një anëtarë të ISIS-it në vendin tonë, të enjten, ka risjellë sërish në...

Kompanitë farmaceutike nënshkruajnë marrëveshjen

Mbi 1 miliardë vaksina kundër Covid-19 në vit

Kompanitë që po merren me zbulimin dhe prodhimin e vaksinës kundër Covid-19, kanë njoftuar se...

"Qeveria duhet të marrë masa të tjera lehtësuese"

Dhoma Amerikane bisedë me ambasadoren Yuri Kim për sfidat e biznesit

Bordi drejtues i Dhomës Amerikane të Tregtisë dhe drejtues të bizneseve anëtare zhvilluan më 29...

Koronavirus

Rrëfimi i pazakontë i njeriut që injektoi i pari në trup vaksinën kundër COVID-19

Një javë më parë, të enjten e kaluar në Oxford në Mbretërinë e Bashkuar nisën...

Studimi në Evropë

Koronavirusi pastron ajrin, regjistrohen 11 mijë vdekje më pak

Përmirësimi i cilësisë së ajrit gjatë muajit të kaluar për shkak të bllokimit nga koronavirusi,...

Angela Merkel iu përgjigjet gjermanëve

Kur do lejohen udhëtimet brenda Europës?

Çështja e lejimit të udhëtimit brenda Europës, ndërkohë që kriza e shkaktuar nga koronavirusi po...

Nga Alban Daci

Duhet projekt serioz kombëtar përtej propagandës!

Propaganda është mjeti që sot për sot konsiderohet si instrumenti më efikas që prioritet nuk...

Instituti i Lartë i Shëndetit në Itali

“Studimi kinez për antitrupat, lajm i mirë për krijimin e vaksinës”

Sipas Giovanni Rezza, nga Instituti i Lartë i Shëndetësisë në Itali, lajmi i ardhur nga...

Foto/ Përhapja e tij në mushkëri

Imazhet flasin qartë: Covid-19 ishte i pranishëm që në Janar!

Teori të ndryshme janë hedhur edhe në Shqipëri teksa bëhen analizat për të zbuluar se...

“E thotë Inteligjenca Amerikane, jo unë”

Tritan Kalo: Koronavirusi nuk është prodhuar nga dora e njeriut

Mjeku infeksionist, Tritan Kalo, shpërndan në “Facebook” një pjesë të deklaratës së Shërbimeve Inteligjente Amerikane,...