MENU
klinika
Meta flet dhe për kritikat e Berishës

A po e shfrytëzon Kryeministri Rama gjendjen e jashtëzakonshme për pushtet personal?

Sëmundja e legjionelës. Me çfarë kemi të bëjmë?

Mbyllja prej Koronavirusit sjell një kërcënim tjetër

Karantina që ka për qëllim shmangien e përhapjes së koronavirusit, por mund të bëhet shkak...

"Përgjegjshmëria ime maksimale, s’mund të sillem..."

“Kodi Penal kishte boshllëk të qartë”, Meta sqaron dekretin

Në intervistë në emisionin “Kjo Javë” në News 24, presidenti Meta foli edhe mbi ndryshimet...

U injektua tek një shkencëtare italiane

Doza e parë e vaksinës që i jep botës shpresë kundër COVID-19

Testimi i një prej vaksinave më premtuese në botë kundër koronavirusit ka filluar zyrtarisht. Ajo...

Situata politike në Kosovë

Mentor Nazarko: Duhet qeveri me bazë të gjerë dhe unitet mes partive politike

Analisti Mentor Nazarko ka komentuar në studion e News24 situatën në Kosovë, ku aktualisht qeveris...

''...nëse do të kemi një fluks të të sëmurëve me Covid-19"

Bëhet gati dhe spitali i tretë COVID-19

Me planin e hapjes graduale të lëvizjeve qeveria ndërmerr masa për të hapur dhe spitalin...

Studimi i ri

Kur shpërtheu vërtet koronavirusi në Itali?

Shpërthimi i koronavirusit në Itali ka mundur të fillonte në janar, një muaj më herët...

Përgjigjet OBSH

A mund të sëmuren përherë të shëruarit nga COVID-19?

“Nuk ka ende as edhe një provë të vetme shkencore deri më tani që të...

Kina refuzon hetimin

Bota kërkon detaje për virusin dhe origjinën e tij

Kina ka kundërshtuar hetimin e pavarur ndërkombëtar për të mësuar rreth origjinës së coronavirusit. Një...

Pëllumb Pipero “habit” me deklaratën

“Do doja të kisha rënë në kontakt me COVID-19”

Mjeku Pëllumb Pipero në një lidhje live për ”News24” ka habitur me një deklaratë duke...

"Doja të provokoja gazetarët"

“Injektojeni dezinfektantin në trup”, Trump tërhiqet nga deklarata shokuese

Në konferencën e Task Forcës së coronavirusit, shefi i Shtëpisë së Bardhë shokoi mjekë, epidemiologë,...

Magjia e natyrës!

Balena dhe delfinë në Adriatik: Po e shëron pandemia natyrën?

Ndërsa pamjet e balenave dhe delfinëve në Adriatik bëhen virale në internet, një ekspert thotë...