MENU
klinika
Vaksina jo para vitit…

COVID-19, studimi amerikan: Pandemia do të vazhdojë deri në 24 muaj

“Në krye të qeverisë është një gangster”

Nishani hedh akuza të forta: Administrimi i situatës së koronavirusit një dështim total

Ish presidenti i Republikës Bujar Nishani me anë të një statusi në “Facebook” ka hedhur...

Origjina e koronavirusit

OBSH: Shpresojmë të jemi pjesë e hetimeve në Kinë

Organizata Botërore e Shëndetësisë (OBSH) shpreson që Kina do t’i ftojë zyrtarët e saj të...

Përditësimi i MSH

Situata ‘COVID-19’ në vend/ Cilat janë dy vatrat e nxehta?

Ministria e Shëndetësisë raporton se janë shënuar 9 raste të reja me koronavirus në Shqipëri,...

Sulme në Gjermani dhe Shqipëri

Si po e shfrytëzojnë terroristët në Evropë pandeminë?

Arrestimi i një anëtarë të ISIS-it në vendin tonë, të enjten, ka risjellë sërish në...

Kompanitë farmaceutike nënshkruajnë marrëveshjen

Mbi 1 miliardë vaksina kundër Covid-19 në vit

Kompanitë që po merren me zbulimin dhe prodhimin e vaksinës kundër Covid-19, kanë njoftuar se...

"Qeveria duhet të marrë masa të tjera lehtësuese"

Dhoma Amerikane bisedë me ambasadoren Yuri Kim për sfidat e biznesit

Bordi drejtues i Dhomës Amerikane të Tregtisë dhe drejtues të bizneseve anëtare zhvilluan më 29...

Koronavirus

Rrëfimi i pazakontë i njeriut që injektoi i pari në trup vaksinën kundër COVID-19

Një javë më parë, të enjten e kaluar në Oxford në Mbretërinë e Bashkuar nisën...

Studimi në Evropë

Koronavirusi pastron ajrin, regjistrohen 11 mijë vdekje më pak

Përmirësimi i cilësisë së ajrit gjatë muajit të kaluar për shkak të bllokimit nga koronavirusi,...

Angela Merkel iu përgjigjet gjermanëve

Kur do lejohen udhëtimet brenda Europës?

Çështja e lejimit të udhëtimit brenda Europës, ndërkohë që kriza e shkaktuar nga koronavirusi po...

Nga Alban Daci

Duhet projekt serioz kombëtar përtej propagandës!

Propaganda është mjeti që sot për sot konsiderohet si instrumenti më efikas që prioritet nuk...