MENU
klinika
"Këta e duan Shqipërinë plaçkë!"

Rama: Çështjen e detit e ka hapur Shqipëria, për Greqinë ka qenë e mbyllur…

“Hyjmë në një epokë të re”

Rama flet për tri aeroporte: Dita ime nis me telefonatën e ministres…

Kryeministri Edi Rama foli për tre shtylla kryesore që për investimin e tyre do të...

Rregulli në Gjermani

Nuk jepen më viza për të rinjtë nga vendet jashtë BE-së, nëse…

Pandemia e koronës u krijon probleme familjeve të reja që kanë nevojë për kujdestarë për...

"Të gjithë ata persona që..."

Miratohen ndryshimet që favorizojnë ‘spiunët’ për shitblerjen e votave

Ata që i denoncojnë krimet zgjedhore dhe më specifikisht shit-blerjen e votës, do të amnistohen....

Ngritja e Gjykatës Kushtetuese

KED nis filtrimin e kandidatëve, si “shfajësohet” për shpejtësinë e verifikimit

Dje Këshilli i Emërimeve në Drejtësi filloi procesin për verifikimin dhe vlerësimin e kandidatëve që...

Shqipëri-Greqi dhe çështja e detit

Shpëtim Nazarko: Rama realizoi dy gjëra. Haga na hap histori të tjera

Shpëtim Nazarko i cilëson tipike gjestet e kryeministrit Edi Rama gjatë takimit të sotëm me...

Pretendime territoriale

Profesori i të drejtës ndërkombëtare tregon se si e vendosi Greqia ligjin e luftës dhe pse nuk e heq

Ksenofon Krisafi, profesor i të Drejtës Ndërkombëtare, duke iu referuar fakteve historike, ka treguar se...

Ja sa do të zgjasë bllokimi!

Ky është vendi i parë në Europë që rikthen karatinën

Irlanda do të mbyllë pjesën më të madhe të ekonomisë dhe shoqërisë së saj, në...

Nga Ben Andoni

A mbetet Partia Socialiste caku i fundit i Metës?!

Do jetë e vështirë për presidentin Ilir Meta të bëjë diçka, të lartësisë së egos...

"Rama po e përdor për të dalë si patriot"

PD kundër të gjithëve: Nuk ka ligj lufte mes Greqisë dhe Shqipërisë!

PD deklaron me ish-ministrin e Jashtëm Tritan Shehu, se nuk ekziston asnjë ligj lufte mes...