MENU
klinika
"Reforma në burgje filloi me mua ministre…"

Gjonaj e Drejtësisë: Regjimi 41-biss i “dhemb” edhe ndonjë deputeti këtu

Pikëpyetjet që ngre precedenti i dy vendeve anëtare të BE-së

Shqipëri-Greqi në Hagë dhe një shembull nga konflikti Kroaci-Slloveni

Pas dy dekadave negociata dhe një marrëveshje të dështuar, Shqipëria dhe Greqia njoftuan të martën...

Rendi i ditës

Kuvendi sot në seancë plenare, interpelancë urgjente me ministren e Drejtësisë

Kuvendi mblidhet sot në seancë plenare ku pritet të ketë një interpelancë urgjente me ministren...

“Ky parlament është antikushtetues”

Mediu: Rama vazhdon me paligjshmëri, Meta duhet të shpërndajë Kuvendin

Kryetari i Partisë Republikane Fatmir Mediu, i ftuar në emisionin “Real Story” në “News 24”...

"Daçiç po flet për krimet e shqiptarëve, por jo për spastrimin etnik"

Ambasadori gjerman në OKB: Serbia duhet ta njoh Kosovën

Në fjalimin e sotëm në Këshillin e Sigurimit të Kombeve të Bashkuara, ambasadori gjerman, Christoph...

Zgjedhjet në SHBA

VOA: Shqiptarët e Amerikës mund të ndikojnë rezultatin, si do të votojnë!

Tani që kanë mbetur vetëm dy javë deri në zgjedhjet presidenciale, shqiptaro-amerikanët e shohin veten...

Nga Skënder Minxhozi

Deti s’mund të merret peng nga lavazhet e Himarës

Vendimi i qeverisë shqiptare për ta çuar në arbitrazh ndërkombëtar çeshtjen e kufirit detar me...

"Jo koalicion me LSI"

“Çahet” opozita, Dashamir Shehi: Meta e Rama janë provuar, tani e ka radhën Basha

Kryetari i LZHK-së, Dashamir Shehi tha se Shqipërisë i duhet një ndryshim rrënjësor, me Bashën...

Kreu i delegacionit zbulon letrën personale të Presidentit

Meta është ankuar në PE për ligjin zgjedhor?

Kryetari i Delegacionit të Parlamentit Europian për Shqipërinë Manolis Kefalogiannis e ka vlerësuar vizitën e...

"Të ulemi vëllazërisht dhe…"

Protesta e naftëtarëve, Rama: Pa u ndalur greva nuk do të nisë asnjë bashkëbisedim!

Kryeministri Edi Rama ka reaguar në lidhje me grevën e urisë së naftëtarëve të Ballshit....

"Ja programi ynë!"

Zyrtarizohet partia e re e opozitës, Myslim Murrizi: Beteja jonë me 5 hajdutët e Shqipërisë

Deputeti i opozitës Myslim Murrizi ka njoftuar regjistrimin e partisë më të re politike Lëvizja...