MENU
klinika
Koalicioni opozitar

Rama: Në 30 qershor do flasin me…

Deklarata

Borchardt i “mbyll gojën” partive të vogla: Zgjedhjet nuk i luan topi!

“Partitë të gjejnë zgjidhje për situatën politike. Kemi një datë zgjedhjesh, ajo është 30 Qershori”,...

"Angazhimi ynë kryesor..."

Koalicioni opozitar/ Basha flet pas marrëveshjes, paralajmëron Patozin

Kryedemokrati Lulzim Basha ka reaguar sot pas firmosjes së marrëveshjes për një koalicion opozitar me...

Reagimi

Idrizi: Rama si Ramiz Alia, në zgjedhje me Bashkimet Profesionale

“Kryeministri Edi Rama nuk mund të tentojë të përsërisë Ramiz Alinë e vitit 1991 që...

Deklarata

Kryemadhi koalicion me Bashën: Flamur shprese për shqiptarët

Kryetarja e LSI-së, Monika Kryemadhi ishte e fundit në radhë por jo për nga rëndësia,...

Detajet

Gjykata “bekon” Bindjen Demokratike të Patozit

Astrit Patozi ka firmosur sot “divorcin” final me Partinë Demokratike. Ai sëbashku me të gjithë...

Çfarë u diskutua?

Zgjedhjet mbledhin PS-në, ‘rrëzohet’ Fino

Partia Socialiste mblodhi mëngjesin e së martës grupin parlamentar, nën drejtimin e Taulant Ballës. Fokusi...

Meta firmos dekretin

Kush është ambasadori i ri i Shqipërisë në Spanjë?

Presidenti i vendit, Ilir Meta ka zyrtarizuar sot Gazmend Barbullushin në detyrën e ambasadorit të...

Merr mandatin

Një tjetër ‘thikë’ kundër LSI, Qama futet në Kuvend!

Ditën e sotme një tjetër kandidat nga LSI ka vendosur që të kërkojë mandatin e...

Përgjigja

Ndreu: PS do të rrëzojë Metën për vettingun në polici

Socialistët kanë vendosur ta rrëzojnë Ilir Metën për vettingun në polici. Relatori i këtij ligji,...

Shtyhet seanca

Vijon ‘Odiseja’ e Shullazit: S’bëjmë gjyq me të

Ngërçet procedurale nuk kanë të mbaruar për procesin ndaj Emiljano Shullazit dhe 4 të pandehurve...

Marrëveshja

Aleatët e Bashës:Kur padrejtësia bëhet ligj, rezistenca është detyrë

“Kur padrejtësia bëhet ligj rezistenca është detyrë” me këtë shprehje të Benjmin Franklin, kreu i PR-së,...