MENU
klinika
Ngrihen shqetësime

Kriza politike vë në alarm Italinë: Shqipëria në kaos! Ndërhyrje urgjente!

Përplasjet në Bushat

“Zef Hila tha e dogje ti!”/ Rama-Bashës: Artist, dil merr përgjegjësitë!

Kryeministri Edi Rama i kërkon kreut të PD-së Lulzim Basha të marrë përgjegjësinë për ngjarjet...

"Thirrje bashkive, te mos tradhetojne..."

Djegia e KZAZ në Bushat/ SHAV: Turp kombëtar!

Pas djegies së materialeve zgjedhore në shkollën “Ndre Mjeda”, në Bushat ka reaguar edhe Shoqata...

"Gjermania ka sjellë vëzhgues në Shqipëri"

Zgjedhjet lokale/ Ambasada gjermane apel: Jo dhunë më 30 qershor!

Ambasadorja gjermane, Susanne Schütz, ritheksoi se zgjedhjet do të zhvillohen në 30 qershor dhe njëkohësisht...

Mbarëvajtja e procesit

“Zgjedhjet lokale do të mbahen!”/ KQZ: Janë marrë të gjitha masat!

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve përmes një deklarate bën me dije se janë marrë të gjitha...

"Skenari në Bushat, i organizuar nga PS!"

Rama shkarkoi Zef Hilën/ Basha: Hakmarrje personale politike!

Në një deklaratë për mediat nga selia e Partisë Demokratike, kryedemokrati Lulzim Basha e konsideroi...

Deklarata

Pse mungoi Rama në mbylljen e fushatës elektorale? Veliaj zbulon arsyet

I ftuar në rubrikën “Opinion”, kandidati për një mandat të dytë për Tiranën, Erion Veliaj...

"Të heqin dorë sa..."

Sulmet ndaj KZAZ, Rama “kërcënon” kryebashkiakët

Përmes një postimi në Twitter, kryeministri Rama ka dhënë një paralajmërim të fortë për kryebashkiakët....

Ç'thotë Kushtetuta?

Shkarkohet kryebashkiaku i Vaut të Dejës? Paralajmërimi i Lleshajt

Përmes një deklarate për mediat, ministri i Brendshëm Sandër Lleshaj njoftoi se do të kërkojë...

Deklarata

“Procesi i votimit…”, delegacioni i BE apel të fortë politikës

“Të shmanget dhuna më 30 qershor dhe votimet të kryhen në mënyrë të rregullt”, kështu...

Vettingu

Ç’po ndodh? Ambasadori i BE-së takim me kryetaren e KPA

Gjatë ditës së sotme, ambasadori i BE-së në vendin tonë ka zhvilluar sot një takim...