MENU
klinika
"Do dërgohen dhe në Shqipëri"

OBSH miraton testin e dytë të shpejtë për koronavirusin

Analiza/ Krijimi i iniciativës së tre deteve

Shqipëria mes përplasjes së interesave të SHBA dhe Kinës

Presidenti i Shteteve të Bashkuara, Donald Trump, përmes një letre dërguar Ramës, i bëri thirrje...

Roli i antitrupave

Sa të rrezikuar janë qytetarët për t’u infektuar sërish?

A janë të mbrojtur nga virusi COVID-19 personat të cilët janë infektuar dhe e kanë...

Nga Gjeneral Piro Ahmetaj

“Fuqia 100 % e votës së qytetarëve, themeli i rikthimit të demokracisë funksionale”

Është i mirënjohur definicioni: “Demokracia nuk është e përsosur, por ndërsa nuk kemi provuar ende...

Mendimi i shkencëtarëve

COVID-19 përbën rrezik dhe në një distancë prej dy metrash?

A mund të përshkojë mbi dy metra në ajër koronavirusi i ri? Kërkimet tregojnë se...

Mosha dhe pesha e Presidentit, faktorë kyç

Trump rezulton pozitiv ndaj COVID/ Çfarë thonë ekspertët për situatën e tij

Mosha dhe pesha janë faktorë që e vënë Presidentin Donald Trump në një kategori më...

Deklarata e Ish-presidentit të Komisionit Evropian

“Nëse Shqipërisë nuk i hapen negociatat, do ketë pasoja negative për BE”

Ish-presidenti i Komisionit Evropian, Romano Prodi duke folur në forumin “Tirana Connectivity Forum” për të...

Nga Alfred Peza

Pse ky tërbim opozitar pa kufij për takimin Shqipëri-Kosovë

Sa më shumë bie kufiri në dy anët e shteteve shqiptare në Ballkan, aq më...

Përgjigja merret në pak minuta

OBSH miraton testin e dytë të shpejtë për koronavirusin

Organizata Botërore e Shëndetësisë (OBSH) miratoi të premten përdorimin e një testi të shpejtë diagnostikues...

Ai përdori termin ofendues “shiptarima”

Ministri serb fyen shqiptarët: Ata nuk bashkohen as në vendin e tyre

Ministria serbe e Mbrojtjes ka bërë një deklaratë fyese për shqiptarët, duke iu drejtuar me...

Pas mbledhjes së Komisionit të Posaçëm

KQZ-ja e re: Zbardhen emrat e propozuar nga PS dhe PD

Mblidhet Komisioni i Posaçëm për zgjedhjen e 12 anëtarëve të KQZ-së së re. Komisioni po...

Akuza për manipulimin e listës së votuesve

PD padit në SPAK ministrin Sandër Lleshaj

Partia Demokratike, përmes sekretarit të saj, Gazment Bardhi ka paditur në SPAK, ministrin e Brendshëm...