MENU
klinika
Çfarë sygjerojnë specialistët?

Obezët, duhanpirësit, ata që konsumojnë alkool, më të riskuarit

Banka Botërore e dinte për Covid-19 që në vitin 2018?

Bëri bilancin çdo shteti për kitet e testeve dhe pajisjet mjekësore

Banka Botërore, sipas një denoncimi e ka ditur që pandemia e Covid-19, do ta pushtonte...

Nga Enver Robelli

Kuturu për Kosovën

Si të lexohen dhe si të kuptohen deklaratat e Donald Trumpit dhe Hashim Thaçit? I...

“Heshtje e sforcuar artificialisht”

VOA për nisjen e sesionit të ri parlamentar: Kryefjalë do të jetë…

Në Tiranë nisi sot sezoni i ri parlamentar, sfida kryesore e të cilit mbetet përgatitja...

Nga 0.1% në 1%

Si u fut bota në karantinë prej një gabimi të thjeshtë matematikor mbi COVID?

Nga Malcolm Kendrick* Në shkurt, guruja amerikan i Covid-19, Anthony Fauci, parashikoi që virusi ishte...

Nga Artur Aajazi

Në PD, (nuk) ka rënë miti “Berisha”?

Ajo ç’ka vihet re dukshëm në Partinë Demokratike të Lulzim Bashës, padyshim mbetet ndër shumë...

"I hapet rruga njohjes së ndërsjelltë"

Fillimi i sesionit të ri parlamentar, Ruçi: Përshëndes marrëveshjen Kosovë – Serbi

Kryetari i parlamentit të Shqipërisë Gramoz Ruçi në fjalën e mbajtur në parlament, në hapjen...

Nga Andi Bushati

Dy marioneta në fushatën e Trump

Që kur në skenën diplomatike të Ballkanit ka hyrë një diplomat kaubojs si Riçard Grenell,...

Epidemologu Alimehmeti jep përgjigje

Si ndikoi Covid-19 në vdekshmërinë te vendet Europiane?

Epidemologu Ilir Alimehmeti shtron disa pyetje mbi faktin se sa impakt pati Covid-19 mbi vdekshmërinë...