MENU
klinika
Ndryshohet kodi zgjedhor

Shtetasit shqiptar jashtë vendit fitojnë të drejtën për të votuar

Miratimi i ‘5 Qershorit’, reagon Komisioni Europian

“Procesi i ndryshimeve shtesë, s’duhet nxjerrë nga shinat…”

Deklarata e Komisionit Europian BE mirëpret miratimin nga Parlamenti të amendamenteve të Kodin Zgjedhor, në...

Çfarë pret nga Këshilli Politik?

Miratimi i marrëveshjes së 5 qershorit/ Reagon SHBA: Një hap më pranë BE-së

Pas miratimit të marrëveshjes së 5 qershorit në Kuvend, ka reaguar Ambasada Amerikane në Tiranë...

Maxhoranca dhe opozita e re bashkojnë votat

Miratohet me 97 vota pro marrëveshja e 5 Qershorit

Maxhoranca dhe opozita e re në Kuvend kanë bashkuar votat dhe kanë votuar me 97...

Nga Alfred Peza

Lulzim Basha, ky ikës i madh!

Nga Alfred Peza Kryeministri Edi Rama prej ditësh ka ndërmarë një proces intensiv konsultimesh, takimesh,...

Përballja e tij me drejtësinë/ Akuza

Ç’do ndodhë me Luan Dacin? Avokati: Askush s’mund ta pezullojë nga detyra!

Anëtari i Kolegjit të Posacëm të Apelit është paraqitur këtë mesditë në SPAK, ku do...

"Bëmë vetëvrasje politike..."

Rama: Nëse do ishim diktatorë do e shkelnim PD me këmbë

Nga foltorja e Kuvendit ku ka nisur diskutimi për marrëveshjen e 5 qershorit të arritur...

'Do miratohet me shumicë të gjerë votash'

Marrëveshja e 5 qershorit në Kuvend, Rama: E votoj me mendje

Kryeministri Edi Rama ka mbajtur sot fjalën e tij në Kuvend pikërisht për marrëveshjen e...

"Tre hapat që duhet ndjekur, në të kundërt…"

Eksperti i Shëndetit Publik: Hapja e spitaleve COVID nuk është zgjidhje

Pas apelit te forte qe beri nga foltorja e Kuvendit, ministrja e Shendetesise, Manastirliu, per...

Këshilli Politik mblidhet sot

Gjiknuri pranon kërkesën e Opozitës së Bashkuar

Bashkekryetari i tryezes per Reformen ne Drejtesi, socialisti Damian Gjuiknuri ka pranuar kërkesën e PD-...

“Së shpejti do ezaurojmë kapacitetet e dy spitaleve”

Manastirliu me apel të fortë: Ja çfarë kërkoj nga shqiptarët

Me një apel të fortë, ministrja e Shëndetësisë, Ogerta Manastirliu u është drejtuar sot deputetëve...