MENU
klinika
Platforma "Deputeti që duam"

Rama flet për performancën e ministrave, amnistinë për gjobat dhe për maskat me detyrim

Pandemia në Europë

Paralajmëron sërish OBSH: Do të ketë rritje të vdekjeve

Organizata Botërore e Shëndetësisë (OBSH) paralajmëroi se një rritje e numrit të infektimeve në Europë...

Debati shoqërohet me protesta

Maska? Çfarë na mbron më shumë? Flet mjeku Ilir Alimehmeti

Detyrimi për të mbajtur maskën edhe në ambient të hapur ka hyrë sot në fuqi....

Si e kanë mbajtur virusin nën kontroll?

Kjo është e vetmja zonë e gjelbër në Europë. Cili është sekreti?

Sipas një harte të publikuar nga Ministria e Jashtme e Belgjikës, e gjithë Europa është...

Ja deri kur do të jenë

KLGJ miraton vendimin për kohëzgjatjen e mandatëve të anëtarëve

Këshilli i Lartë Gjyqësor ka miratuar ditën e sotme për kohëzgjatjen e anëtarëve të tij....

"Edhe unë u mërzita, por..."

Dita e parë e maskës me detyrim/ Rama: Super reagim!

Kryeministri Edi Rama duket mjaft i kënaqur me reagimin e qytetarëve në ditën e parë...

"Nuk do të jetë plumb argjendi"

Brukseli zbulon strategjinë e vaksinimit COVID-19 në Europë

Brukseli u kërkoi vendeve anëtare të përgatiteshin për një vaksinë COVID-19 ndërsa zbuloi strategjinë e...

Rikthehet kinemaja!

Masa të rrepta: rezervim online

        Krijuesit dhe jo vetëm, kanë protestuar pa reshtur, ndaj izolimit të...

Kritikat për SPAK

Basha zbaton vendimin e qeverisë, flet me maskën e vendosur!

Kryedemokrati Basha është në një deklaratë për mediat ku vihet re se ai po flet...

Zbulohet arsyeja!

Pse disa të rinj vdesin nga Covid?

Mendohej se koronavirusi i mbërritur nga Kina, më vdekjeprurës ishte për moshat e mëdha dhe...

Veton Surroi

Si e ndihmoi Kosova, kalimin e Serbisë ‘prej fashizmit në demokraci’

Rasti Shainoviq: si ndihmoi Kosova kalimin e Serbisë “prej fashizmit në demokraci”, pa ballafaqim me...

Veç Shqipërisë...

Cilat janë shtetet ku maska është me detyrim edhe në ambiente të hapura?

Vala e re e infektimeve ka bërë që shumë vende të ndërmarrin masa drastike kufizuese...