MENU
klinika
"Përpjekjet do japin rezultat"

Koronavirus “pushton” Italinë/ Meta letër solidariteti Presidentit Mattarella

"Të gjithë jemi mbyllur në shtëpi"

Flet shqiptarja që jeton në Milano: Situata është dramatike

Qytetarja shqiptare, Lydra Arkaxhiu, që jeton në Milano të Italisë, tha se situata në vendin...

Moszbatimi ndiqet me gjobë

Dokumenti/ Urdhrat për masat e marra për parandalimin e përhapjes së COVID-19

Ministria e Shëndetësisë ka shpërndarë të gjitha urdhrat e marra nga qeveria me qëllim parandalimin...

Italia e Veriut në karantinë

Aviacioni Civil: Pezullojmë të gjitha fluturimet nga Tirana me 10 aeroporte

Autoriteti i Aviacionit Civil zyrtarisht ka zbatuar urdhërin e qeverisë për pezullimin e të gjitha...

"Qeveria kujdestare 100 ditë para zgjedhjeve"

Opozita propozon depolitizim të administrimit të zgjedhjeve

Zbardhen 9 pikat kryesore të opozitës për administratën zgjedhore, të cilat do të propozohen në...

A ka trajtim për të?

Koronavirusi dhe cilat janë simptomat e një njeriu të infektuar?

Në një kohë që koronavirusi ka hyrë edhe në Shqipëri, ISHP-ja i jep përgjigje disa...

Konfirmimi i dy rasteve në Shqipëri

Ndalohet eksporti i barnave/ Manastirliu: S’ ka vizita familjarësh

Në mbledhjen e sotme të qeverisë, kryeministri Edi Rama ka konfirmuar disa masa shtesë, pas...

Rezultatet e para në spitalin Cotugno janë të mira

Itali, testohet një ilaç anti-artrit i përdorur në Kinë

Dy pacientë që vuajnë nga pneumonia e rëndë dhe koronavirus, që ishin të shtruar në...

400 mln lekë shtesë për shëndetësinë

Koronavirusi, Rama: Mbyllen të gjitha shkollat, jo aktivitete drejt Italisë!

Kryeministri Edi Rama njofton mbylljen e arsimit në Shqipëri, pas prekjes nga koronavirusi. Në mbledhjen...

Masat kryesore

Koronavirusi në Shqipëri/ ISHP: Si mund ta parandaloni prekjen nga ky virus!

Rastet e para të prekura me koronavirus në vendin tonë u regjistruan sot, por prej...

366 të vdekur dhe 6387 të infektuar

Bilanci fundit nga Italia, pas Kinës, qendra e dytë e koronavirusit

Bilanci i koronavirusit në Itali shkuar në 6.387 të infektuar, 622 të shëruar dhe 366...

Rreziku nga Koronavirusi

Dy rastet e para/ Mblidhet për herë të parë sot qeveria

Qeveria shqiptare mblidhet sot për herë të parë në orën 09:00 vetëm për rrezikun nga...