MENU
klinika
Rindërtimi i Teatrit Kombëtar

Dhjetëra qytetarë në Durrës firmosin peticionin e Aleancës

"Që Rama gënjen nuk është lajm as për të huajt"

Rama sërish kundërpërgjigje Metës: Unë nuk quhem Yuri Kim

Vazhdojnë replikat mes presidentit të Republikës, Ilir Meta dhe kryeministrit Edi Rama. Pasi Meta u...

Garderoba e teatrit të shembur

Video: Veshjet e aktorëve ndër vite, që u larguan çastet e fundit

        Duartrokitje të pafundme, lot emocionesh, buzëqeshjesh,.. teatri, la pas më shumë...

"Po rrethojnë pronën e Teatrit"

Aleanca parlajmëron protestë sot në 19:30: Nuk do lejojmë fillimin e punimeve

Aleanca për Mbrojtjen e Teatrit parlajmëron protestë sot në 19:30. Sipas njoftimit në faqen zyrtare...

Kthimi i opozitës në tryezën e “Zgjedhores”

Rama: Me vullnet të mirë mund të arrihet shpejt konsensus!

Kryeministri Edi Rama reagon pas vendimit të opozitës jashtëparlamentare për t’u kthyer në tryezën e...

"Presim nga liderët e tjerë të njëjtën udhëheqje"

Zotimi për të përfunduar ‘Zgjedhoren’/ Yuri Kim përshëndet vendimin e Bashës

Ambasadorja e SHBA, Yuri Kim përshëndet vendimin e PD dhe Bashës për të përfunduar Reformën...

Rikthimi në tryezën e ‘Zgjedhores’

Soreca: Vendimi i Bashës është kontribut në përfundimin e Reformës pa vonesa

Edhe ambasadori i BE, Luigi Soreca ka përshëndetur vendimin e Bashës për t’u rikthyer në...

Çfarë ndodh me koronavirusin?

Era është tani armiku tjetër i madh…

Udhëzimi se 1-2 m distancë fizike mund të jetë e mjaftueshme për të na mbrojtur...

Basha bën lëvizjen e radhës me ekspertët

Çfarë po ndodh me reformën zgjedhore?

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, mblodhi sot në orën 11.30 mesditë ekspertët demokratë të...

"Kam bërë përpjekje për krijuar klimë pozitive në vend"

Teatri/ Meta: Ngjarje shokuese!

Teksa klima politike në vend shoqërohet nga debatet e ashpra, për shkak të shembjes edhe...

“Mjaft më me lojëra”

Yuri Kim mesazh klasës politike: Reforma në drejtësi dhe ajo zgjedhore të domosdoshme…

Ambasadorja e Shteteve të Bashkuara të Amerikës Yuri Kim, duke mbërritur në KPA, ka dhënë...