MENU
klinika
“Ka një kurë”, kompania nga Kalifornia ngjall shpresa

“Kemi zbuluar një antitrup që bllokon 100% koronavirusin”

Në kufi me Kinën, zero vdekje

Ç’e bën Vietnamin kampion botëror anti-Corona?

Megjithë një kufi të gjatë me Kinën dhe një popullsi prej rreth 97 milion njerëz,...

“Respekt për oponencën, neveri ndaj..."

Gjenerali Ahmetaj: Ushtria e minjëve të uritur ndërsyer me shpifje dhe urrejtje…

Një tjetër reagim ka ardhur nga Gjerali dhe njëkohësisht Keshilltar për Sigurinë Kombëtare në PD,...

"U larguan në 5 të mëngjesit"

Kryemadhi kalon natën te Teatri Kombëtar: Punonjësit e bashkisë ishin në gatishmëri

Kryetarja e LSI, Monika Kryemadhi, ka kaluar natën para Teatrit Kombëtar, në mbështetje të artistëve,...

Tritan Kalo: Qytetarët të zbatojnë këshillat e mantelbardhëve!

“Ne po ia dalim dhe do ta fitojmë betejën me COVID”

Mjeku infeksionist, Tritan Kalo, shkruan në “Facebook” se mjekët janë në shërbim të qytetarëve për...

E disponueshme për të gjithë

Trump siguron: Vaksina për COVID-19 gati deri në fund të vitit

Presidenti i Shteteve të Bashkuara Donald Trump foli të premten me konfidencë për mediat nga...

Mjekët amerikanë tregojnë shenjat dhe pasojat

Misteri i sindromës që po prek fëmijët pasi kalojnë COVID

Një sëmundje misterioze që po prek disa fëmijë, një pjesë prej të cilëve me pasoja...

"Pagën e luftës do ta marrin të gjithë"

Rama: Për transportin publik po bëjmë një reformë

Kryeministri Edi Rama tha se do vijojnë t’i marrin të gjithë pagat e luftës, edhe...

Rregullat e reja për fundjavën

Rama: Nga e hëna gjithçka e hapur me përjashtim të këtyre aktiviteteve

Kryeministri Edi Rama ka folur sërish për rregullat e reja të situatës së COVID-19 për...

"Duhet dialog nga të gjitha palët, veçanërisht..."

Vendimi për teatrin, reagon Ambasada e Britanisë

Ambasada Britanike në Tiranë reagon pas vendimit të Bashkisë së Tiranës për shembjen e Teatrit...

"Sipas BE, kufijtë mund të hapen me vendet që…"

Epidemiologu: Rritja e temperaturave dhe e lagështisë ul infektimin nga COVID

Mjeku epidemiolog Ilir Alimehmeti e cilëson një lloj ilaçi, kure stinën e verës për koronavirusin...

Ç’duhet të bëni para se të futeni për të notuar?

Studim i ri italian/ “Uji i pishinave vret koronavirusin”

Pishina, ose më mirë uji brenda saj, vret virusin vdekjeprurës COVID-19. Mediat e huaja kanë...