MENU
klinika
Nga Ela Daci

BE dhe Ballkani Perëndimor – koha për të vendosur

"Forcim bashkëpunimi në fushat me interes reciprok"

Ilir Meta pritet në takim nga Princi i Monakos

Presidenti Ilir Meta është pritur sot në një takim nga Princi i Monakos, Alberti II....

Takimi

Rekomandimet për zgjedhjet/ KQZ pret delegacionin e ODIHR-it

Kryetari i KQZ-së, Klement Zguri dhe nënkryetari Denar Biba pritën delegacionin e ODIHR, në përbërje...

Dokumenti final për Kryeministrat e BE-së

Shtyhen negociatat për Shqipërinë deri më 2020

Negociatat për Shqipërinë shtyhen në gjysmën e parë të vitit 2020. Kështu thuhet në raportin...

Nesër në mbledhjen e Këshillit Evropian

Orët shqiptare të pritjes, Rama fluturon drejt Brukselit

Kur na ndajnë vetëm dy ditë nga vendimi që pritet të japë Këshilli Europian për...

Nis plotësimi i vendeve

Kushtetuesja shpëton nga ngërçi, Meta dekreton Besnik Muçin

Fillon plotësimi i Gjykatës Kushtetuese, Presidenti dekreton emërimin e Besnik Muçit Njoftimi i plotë nga...

"Tentativa për të shkatërruar opozitën"

Jo më kryetare! Kush janë tre emrat që e spostuan Rudina Hajdarin?

Deputetja demokrate Rudina Hajdari komenton largimin e saj nga drejtimi i grupit parlamentar të opozitës...

Konfirmohet në detyrë

Triumfon Hajdarmataj, kalon Vettingu-n

Kalon vettingun prokurori Besim Hajdarmataj. Komisioni i Pavarur i Kualifikimit ka dhënë sot vendimin për...

Unaza e Re

Tension në Shkozë/ ‘Bien’ çatitë, banorët rezistencë me policinë

Inspektorati i Mbrojtjes së Territorit ka nisur mëngjesin e sotëm aksionin për shembjen e disa...

Një thirrje njëzëri

Të çelen negociatat! Këshilli i Ambasadorëve deklaron ‘përse’!

Këshilli i Ambasadorëve shqiptarë iu bashkohet thirrjeve drejtuar vendeve anëtare që njëzëri të miratojnë çeljen...

Takimi me kryeministrin italian

‘Koha për ndryshim’/ Basha rrëfen çfarë bisedoi me Conten

Ditën e djeshme, kryeministri italian, Giuseppe Conte mbërriti në Shqipëri ku ka zhvilluar disa takime...

Nuk ndryshon qëndrim!

‘Kokëforta’ Francë: Shumë herët për bisedimet me vendet e Ballkanit

Pas mbledhjes së ditës së djeshme mes ministrave të Jashtëm të Bashkimit Evropian, për vendosjen...