MENU
klinika
Urimet për Shqipërinë

Ambasadorja Kim shpërndan fjalën e Ramës në OSBE: Udhëheqje e suksesshme, viti më i vështirë

Sputnik V

Rusia hap programin e saj të vaksinimit COVID-19 në Moskë

Rusia ka filluar programin e saj të vaksinimit COVID-19, me dozat e para që u...

“Kemi gati skenarët në varësi të vaksinës"

Manastirliu: Ja si po bëhet rimbursimi i barnave në banesë

Ministrja e Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale, Ogerta Manastirliu, nga qendra shëndetësore Nr.2 në Tiranë tha...

Kurohej prej javësh në Turqi

COVID-i i merr jetën Kasem Hysenbelliut

COVID-19 i ka marrë jetën presidentit të televizionit “Fax News” Kasem Hysenbelliu. Pas infektimit dhe...

Ja çfarë do të vendosë presidenti i sapozgjedhur amerikan

Cili do të jetë veprimi i parë i Biden?

Mposhtja e Covid-19 është kthyer në një luftë të madhe në të gjithë botën tashmë.  ...

"Duket se pothuajse të gjitha vaksinat..."

Bill Gates: 5 muajt e ardhshëm do të jenë “mjaft të zymtë”

Bill Gates ka paralajmëruar që pesë muajt e ardhshëm do të jenë ”mjaft të zymtë”...

"Ka rënie të lehtë të shtrimeve në spital"

Brataj: Vdekshmëria është ulur me 50 %

Shefi i Urgjencës Kombëtare, Skender Brataj tha se pavarësisht shifrave të larta në vend, në...

“Rama i frikësuar nga humbja në zgjedhje”

Gjekmarkaj: Basha po bën fushatë moderne, por ka vështirësi në…

Analisti Agron Gjekmarkaj i ftuar në rubrikën ‘’Opinion’’ në News24 ka komentuar fushatën zgjedhore në...

Votohet qeveria e re malazeze

Abazoviç bën histori, shqiptari i parë që merr postin e Zv. Kryeministrit

Parlamenti i Malit të Zi miratoi me 41 vota qeverinë e re me kryeministër Zdravko...

Palmer ‘porosi’ për Gjykatën Kushtetuese, SPAK-un dhe…

“BE do të ndjekë me kujdes se çfarë ndodh në Shqipëri”

Shtetet e Bashkuara shpresojnë që Konferenca Ndërqeveritare mes Shqipërisë dhe BE-së të organizohet para fundit...

"Takimi i sotëm ka një domethënie të veçantë..."

​Kosova dhe Shqipëria arrijnë marrëveshje për ndihmë Luginës së Preshevës

Ministrja e Punëve të Jashtme e Kosovës, Meliza Haradinaj-Stublla së bashku me ministrin në detyrë...

Ekspertët nuk rekomandojnë ‘pasaportat e imunitetit’

OBSH shikon ‘çertifikatat e vaksinimit’ të mundshme për udhëtime

Organizata Botërore e Shëndetësisë nuk rekomandon vendet që lëshojnë “pasaporta të imunitetit” për ata që...