MENU
klinika
Detaje nga takimi

Takimi 25 minuta me Bashën, Meta zbulon çfarë biseduan

Detaje

Përfundon takimi me Metën, Basha niset urgjent drejt…

Takimi i kreut të Partisë Demokratike, Lulzim Basha me kreun e shtetit, Ilir Meta ka...

Çfarë biseduan?

“Të dielën Shqipëria rrezikon”, Matteo Salvini telefonon Metën

Kriza politike e krijuar në vend nuk i ka shpëtuar as vëmendjes së ndërkombëtarëve. Keta...

Ç'pritet të ndodhë?

E enjte e “tensionuar”/ Rama e refuzoi, Basha “zbarkon” sot në zyrën e Metës

E enjtja pritet të jetë një enjte e tensionuar dhe politikisht e ngarkuar. Kryedemokrati Basha...

Detajet

“Çudit” Meta, mbërrin në Presidencë në orën 05:00 të mëngjesit

Sikurse u njoftua një ditë më parë, presidenti Meta është treguar i përpiktë me orarin....

Parashikimi i motit

Temperaturat përvëluese “pushtojnë” vendin

Ditën e sotme pritet që temperaturat të arriijnë deri në 38 gradë. Ndërkohë, sipas asaj...

Takimi

Rama e refuzoi, Basha pranon ftesën e Presidentit Meta

Pas refuzimit të ftesës së Kreut të Shtetit nga kryeministri Edi Rama, kreu i PD-së...

Letra

Meta e fton në takim, Rama: Kam zgjedhje, jam i zënë!

Kur na ndajnë vetëm 4 ditë nga zgjedhjet vendore të 30 qershorit, Presidenti Meta bën...

Përshëndet vendimin

Distancimi nga zgjedhjet/ Basha: Hera e parë që prej Komunizmit

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha në një konferencë për shtyp nga selia blu përshëndeti...

"I shqetësuar"

Situata në Shqipëri/ Salvini zbulon telefonatën me Metën

Ministri i Brendshëm dhe njëherazi Zv.kryeministri i Italisë, Matteo Salvini shprehet se ka zhvilluar një...

"Moment kritik"

Zgjedhjet/ Rama: 30 Qershori ndan shtetin me antishtetin!

Kryeministri Edi Rama nga Gramshi ku po zhvillon fushatën elektorale të radhës tha se data...

Kriza politike

Presidenti i Kongresit: Nuk monitorojmë zgjedhje me 1 kandidat

Këshilli i Europës konfirmon vendimin e saj për të mos dërguar vëzhgues për votimet e...