MENU
klinika
"Nuk ka ndonjë rëndësi data, por..."

Zgjedhjet/ Rama dhe Balla 15 minuta takim me Presidentin

Përfundojnë dy takime në Presidencë

Ja data që propozon PR-ja të mbahen zgjedhjet

Nënkryetari i Partisë Republikane, Arian Madhi, ka përfunduar takimin me Presidentin Ilir Meta, ku është...

Paralajmërimi

“Europa mund të jetë tepër vonë për të ndaluar një valë të dytë të COVID-19”

Rastet e koronavirusit në Evropë janë “pothuajse përsëri” në nivelet e shikuara në mars ku...

Hera e parë që treguesi rritet

Rritet mosha mesatare e jetëve të humbura nga Covid-19

Ndonëse virusi Covid-19 po vijon të shkaktojë mesatarisht 5-6 viktima në ditë, mosha mesatare e...

Shifra tronditëse

Vdekjet e bluzave të bardha gjatë pandemisë, ja vendi me humbjet më të mëdha

Organizata Amnesty International thotë se në të gjithë botën, të paktën 7.000 punonjës shëndetësorë kanë...

Takimi me Metën

Sot diskutohet për datën e zgjedhjeve, Rama dhe Balla në Presidencë

Kryeministri Edi Rama do të zhvillojë sot njē takim me presidentin Ilir Meta, ku do...

Parashikimi

Moti për ditën e premte, 4 shtator 2020

Do të vijojë ndikimi i masave ajrore të paqëndrueshme. Moti do të nisë me alternime...

Ideologu i Serbisë së Madhe

Çdo të ndodhte nëse Dritan Abazoviç do vinte këto ditë në Beograd?

Ideologu i Serbisë së Madhe, akademik atija Beçkoviç, tha se opozita demokratike e bashkuar malazeze...

Kufiri detar me Greqinë/ "Kujdes, mos cënoni interesat tona"

Rusia paralajmëron: Të zgjidhet në përputhje me ligjin ndërkombëtar

Zëdhënësja e Ministrisë së Punëve të Jashtme të Rusisë, Maria Zakharova, në një dalje për...

"Nuk do të thotë që Turqia do të bëjë lëshime..."

Erdogan zbut tonet: Gati për t’u ulur me grekët

Presidenti turk, Rexhep Taip Erdogan, duket se është i gatshëm që të arrijë një marrëveshje...

Arsyeja

Ftesa/ Kryeministri Rama i shkon nesër në zyrë Presidentit Meta

Pas një ftese pak ditë më parë nga Presidenti i Republikës, Ilir Meta ndaj liderëve...

Dy sfidat kryesore mbeten…

Kur rikthehet Këshilli Politik i Reformës Zgjedhore?

Këshilli Politik i Reformës Zgjedhore, me përfaqësues nga të gjitha palët politike, pritet që të...