MENU
klinika
"Mund të sjellin tensione, por…"

Gjiknuri zbulon detaje nga drafti i 5 qershorit dhe flet për listat e hapura

Regjistrohen 85 raste të reja

Ndërrojnë jetë 4 pacientë tek Infektivi, mes tyre një 21-vjeçare

Ministria e Shëndetësisë iu bën thirrje qytetarëve të vënë detyrimisht maskën, pasi situata paraqitet e...

“Më pak mundësi për të fshehur të paskrupujt”

Mesazhi i fortë i Yuri Kim pas emërimit të prokurores së re në SPAK

Pas emërimit dhe betimit të prokurorit të 13 të SPAK, Manjola Kajanës, ka reaguar ambasadorja...

Si do merren vendimet tani?

Bllokimi i patentave dhe gjobat, hiqen komisionet

Që nga dita e djeshme, radhët dhe orët e pritjes përballë zyrave të OASH-së në...

Pa koalicione, maxhoranca do ndryshojë Kushtetutën

Skema e PS dhe e 28 deputetëve për zgjedhjet, si penalizohen partitë e vogla

Shqipëria ndodhet një hap larg heqjes së koalicioneve parazgjedhore. Dje, në mbledhjen e përbashkët të...

Krijoi imunitet te pacientët gjatë Fazës 1

CNN: Vaksina e Moderna kundër Covid 19 shumë ‘premtuese’

Një vaksinë Covid-19 e zhvilluar nga ndërmarrja e bioteknologjisë në Moderna në partneritet me Institutin...

Do diskutojnë për listat e hapura

Meta thërret në presidencë Bashën

Presidenti i Republikës Ilir Meta do të takohet sot me kryetarin e Partisë Demokratike Lulzim...

Opozita parlamentare tërhiqet nga “pragu kombëtar”

Preket Kushtetuta, lista të hapura, ndalim koalicionesh parazgjedhore

Mazhoranca dhe opozita parlamentare bien në ujdi; po ndryshimeve kushtetuese për sistemin zgjedhor. Pranohet propozimi...

A gënjejnë mjekët për koronavirusin?

Eksperti i ekipit amerikan i përgjigjet akuzave të Trump. Ja çfarë thotë!

Një pjesëtar kryesor i ekipit të Shtëpisë së Bardhë kundër koronavirusit hodhi poshtë një aludim...

Paralajmërimi/ Me qetësimin e situatës shumë mjekë do të…

Kalo: Nuk më është rritur paga asnjë qindarkë që nga 2013-a!

Mjeku infeksionist, Tritan Kalo, sjell në vëmendje vendimin e kryeministrit të Francës për t’i rritur...

“Shmangia e koalicioneve i shkon më përshtat Partisë Socialiste”

VOA për ndryshimet kushtetuese: Në formulimin e ri bie në sy përdorimi i…

Deputetët e shumicës dhe ata të opozitës parlamentare, ranë sot dakort për formulimin e ndryshimit...