MENU
klinika
Opozita merr në “pyetje”, kërkesë OSBE-ODIHR për 5 çështje kyçe

Ndryshim i rregullave para zgjedhjeve. Po s’ramë dakord, çfarë ndodh?!

Listat dhe koalicionet çështja “e nxehtë” që ndan palët

Çfarë parashikohet të ndodhë sot në mbledhjen e Këshillit Politik?

Këshilli Politik do të mblidhet sot në orën 12:00, pas kërkesës së opozitës së Bashkuar...

Nga Sokol Balla

I kujt do jetë mandati i tretë?

Situata në Shqipëri duket si gjithmonë si një tablo me dy pamje dhe të gjithë...

Nga Andi Bushati

As me të tallur, PS nuk mund ta propozonte këtë “hapje listash”

Propozimi i PS-së për të hapur listat 100% është i barazvlefshëm me mashtrimet më të...

Komisioni i Prokurimit Publik rrëzon ankesën

Transparencë rreth tenderit të projektimit të Teatrit Kombëtar?

Komisioni i Prokurimit Publik (KPP) rrëzoi ankesën e një bashkimi kompanish, të cilat kishin kërkuar...

Frika e një vale të dytë në Evropë

Ekspertët britanikë: Presim deri në 50 mijë raste në ditë

Shumë nga shtetet evropiane po rivendosin masa kufizuese për shkak të rritjes së rasteve me...

"Maskat dhe masivizimi i tamponëve dhanë efekt pozitiv"

Mjeku shqiptar në Itali: Vala e dytë pritej që në qershor!

Mjeku shqiptar i Urgjencës në Novara të Italisë, Taned Demaj tha se gjendja në Itali...

Merret vendimi

GJKKO sekuestron pasuritë e Balilit, ja sa përqind i kalojnë shtetit

Gjykata e Posaçme e Shkallës së Parë për Korrupsionin dhe Krimin e Organizuar ka vendosur...

Rama premton sërish

“Së shpejti, bluzat e bardha do të kenë rritjen më të madhe të pagave në histori”

Kryeministri Edi Rama ka deklaruar se bluzat e bardha do të kenë rritjen më të...

A do të ketë një Lockdown të dytë?

Paralajmërimi i OBSH për Europën: Shifrat e të prekurve në shtator, sinjal alarmi për…

Shumë evropianë po vuajnë ende pasojat e mbylljes së parë. Ndërsa tani po flitet për...

I ‘mbyll derën’ opozitës

Balla: Listat e hapura dhe koalicionet janë të mbyllura si diskutim…

Kreu i Grupit Parlamentar i Partisë Socialiste, Taulant Balla, mbrëmjen e sotme ishte i ftuar...

Raporti i BE

Në Shqipëri 23% e vdekjeve vjen nga ndotja, në Europë një në 8 persona

Në bazë të raportit të fundit të agjencisë së mjedisit në BE (EEA), një në...