MENU
klinika
Paralajmërimi i shkencëtarëve

Vaksina e parë anti Covid nuk do të jetë “plumb i argjendtë”

Covid-19

Si do të vaksinohen 7 miliardë njerëz në botë

Ekipet në të gjithë botën po punojnë për të krijuar një vaksinë që do të...

“Me pak fjalë, situata është shumë shqetësuese”

Valë e re e Covid në Evropë, SHBA arrin në mbi 7 milionë të infektuar

Shtetet e Bashkuara kanë tejkaluar 7 milionë raste të konfirmuara të koronavirusit, ndërsa disa qeveri...

Pasojat tek ata që jetojnë në SHBA

Ndryshojnë rregullat për vizat amerikane. Kur hyn në fuqi ligji i ri?

Administrata Trump ka propozuar të eliminojë “kohëzgjatjen e statusit” për vizat për studentët ndërkombëtarë, vizitorët...

Vendi është gati për hapjen e negociatave me BE

Raporti i GRECO për korrupsionin, Shqipëria shënon progres

Qeveria shqiptare duket se ka çuar përpara luftën kundër korrupsionit. Dje GRECO ka publikuar një...

Prishja e kontratës së terminalit të kontejnerëve në portin e Durrësit

Kurum padit Shqipërinë, kërkon 100 mln euro dëmshpërblim

Kompania ‘Durrës Container Terminal’ Sha dhe investitorë të tjerë në koncesionin e përpunimit të kontejnerëve...

Nga Skënder Minxhozi

Të dish ç’të “hash për mëngjes”, kjo është çështja

Nga Skënder Minxhozi Zyrtarë të Partisë Socialiste janë përfshirë në një garë mediatike për të...

Shton rajonet me rrezik të lartë

COVID-19/ Zvicra heq Kosovën nga lista e karantinës

Zvicra që nga dat 28 shtator do të heq Kosovën nga lista e shteteve ku...

Zbulojnë koronavirusin për 1 minutë

Eksperimenti i Finlandës, qentë zëvendësojnë tamponët e COVID-19

Tamponet janë bërë të detyrueshëm për të gjithë personat që duan të udhëtojnë nga një...

"Kam qenë, jam dhe do jem në Vlorë"

Përballë Bashës në Durrës? Rama i jep fund thashethemeve

Kryeministri Edi Rama ndodhet sot në Vlorë, pak ditë pasi vendosi të mos jetë në...

Priten stuhi dhe reshje të mëdha shiu këtë fundjavë

“Kaloni në gatishmëri”, Agjencia e Mbrojtes Civile shkresë 5 prefekturave

Agjencia Komëbtare e Mbrojtjes Civile i ka dërguar një shkresë 5 prefekturave të Shqipërisë duke...

Analiza

Çfarë mund të mësojë Evropa nga modeli suedez anti-Covid?

Qeveritë e BE-së që u mbyllën në fillim të pandemisë gjithnjë e më shumë po...