MENU
klinika
Taksa në rrugën Tiranë-Durrës

“S’ka zgjedhje pa…”, Basha me mesazh të fortë nga Parlamenti Britanik

Postimi

Marrëveshje Rama-Basha?/ Hajdari me tone të forta: E paligjshme!

Pas vendimit të PD-së dhe LSI-së për të dërguar komisionerë në KZAZ për zgjedhjet vendore,...

Bashkëpunimi mes vendeve

Në Parlamentin britanik/ Basha: Forcojmë shtetin ligjor dhe demokracinë në Shqipëri

Kryedemokrati Lulzim Basha, u prit në Parlamentin Britanik nga Kryetari i Komisionit të Sigurisë dhe...

Nga Edi Rama

“Ke 30 vjet që po djeg Shqipërinë!”

Kryeministri Edi Rama dhe maxhoranca është e vendosur për të bërë zgjedhje edhe pa opozitën...

Reagon Athina zyrtare

Kreu i OMONIA-s nuk mund të “marrë” Himarën, KQZ refuzon kandidimin

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve refuzoi kandidaturën e Dhionisios Alfred Beleri për të garuar si i...

Integrimi

Cakaj takon Sekretarin e KiE: Shqipëria, reforma të thella

Ministri në detyrë për Evropën dhe Punët e Jashtme, Gent Cakaj, zhvilloi një takim me...

Këshilli Bashkiak

Dhurata, shqiptarja që garon në politikën gjermane

Edhe një tjetër shqiptare ka bërë publike kandidaturën e saj për Këshillin Bashkiak në Gjermani....

Parashikimi i motit

S’ka më reshje? Si do jetë moti sot!

Shërbimi Meteorologjik Ushtarak bën të ditur se moti ditën e sotme parashikohet me alternime kthjellimesh...

Artikulli nga Bloomberg

Opsionet e Italisë, të gjitha duken të tmerrshme!

Duhet të mendoni pak se sa në pozitë të vështirë është Luigi Di Maio dhe...

Çfarë duhet të zgjedhë Lulzim Basha?

Qeveria kalimtare në negociata me Ramën është grackë për PD-në

Nga Neritan Sejamini Nëse do të detyrohej të zgjidhte mes alternativës për t’u ulur me...

Duke shkatërruar demokracinë...

Basha thërret në Londër “Rama ik”: Janë marrë peng institucionet

Kryetari i PD-së, Lulzim Basha gjatë qëndrimit në Londër ka zhvilluar një takim me Komunitetin...

Hyrja në BE bazohet në progresin individual

Hahn: Maqedonia e Veriut s’duhet të presë ato që mbeten pas

Komisioneri për Zgjerim në BE, Johanes Hahn e cilëson hyrjen në BE, një meritë të...