MENU
klinika
Kriza politike

Basha u thotë “po” ndërkombëtarëve për negociata, zbulon kushtin

Detajet

Humbi jetën në Letoni/ Trupi i major Tanushit mbërrin nesër në atdhe

Trupi i pajete i major Tanushit pritet të mbërrijë ditën e nesërme rreth orës 12.45, me...

"Përgjimet, muhabet telefonash"

Pse nuk e rikandidoi Dakon në Durrës? Rama tregon arsyen

Në lidhje me kreun aktual të Bashkisë Durrës, kryeministri Rama tha sot se nuk ka...

Deklarata

Shtyhen zgjedhjet e 30 qershorit? Rama: Dialogu është i hapur, nuk…

Kryeministri Rama foli sot me gazetarët edhe për mundësinë e shtyrjes së zgjedhjeve si varjant...

"Ka informuar..."

Pse kandidoi në Mat gardistin e 21 janarit? Përgjigjet Rama

Gjatë bashkëbisedimit të sotëm me gazetarët, kryeministri Rama foli për herë të parë për vendimin...

Deklarata

Protesta e dhunshme e opozitës/ Rama: U plagos fytyra e vendit!

Ashtu sikurse edhe u njoftua, kryeministri Rama ka nisur bashkëbisedimin me gazetarët. Gjatë fjalës së...

Pse bëmë rikandidime?

Zgjedhjet vendore, Rama flet për 61 kandidatët

Kreu i qeverisë, Edi Rama gjatë një konference për mediat sot foli për 61 kandidatët...

Deklarata

Kriza politike në vend/ Kisha Katolike apel të fortë palëve: Ulini armët!

Situata politike në vend dhe skenaret e dhunshme të opozitës në protesta kanë sjellë reagime...

Takimi në Berlin

Dhuna e opozitës/ Ministri gjerman-Cakajt: Jam i shqetësuar!

Teksa ndodhet në një vizitë zyrtare në Berlin, ministri për Evropën dhe Punët e Jashtme,...

"Kur do flasim?"

Pas ftesës për Bashën, Rama njofton bashkëbisedim me gazetarët

Mesditën e sotme kryeministri Rama ka njoftuar një bashkëbisedim me gazetarët. Ky bashkëbisedim është i...

Çfarë po diskutohet?

Ambasadori britanik “zbarkon” në zyrën e Bashës

Një ditë pas protestës së opozitës, në zyrën e Bashës ka “zbarkuar” ambasadori britanik Dunkan...

Çregjistrohet në Gjendjen Civile

Krimet e Rënda pushojnë çështjen e Admir Muratajt?

Admir Murataj, i cili mbeti i vdekur në super-grabitjen e Rinasit është çrresgjistruar sot nga...