MENU
klinika
Covid-19

Ceremonia NOBEL anulohet

Por e kanë një kusht: Mbledhja…

Reforma zgjedhore/ Opozita e Bashkuar i përgjigjet ftesës së Ramës

Opozita e Bashkuar ka pranuar të marrë pjesë në Këshillin Politik për Reformën Zgjedhore, pas...

Listat dhe koalicionet/ 60' kokë më kokë

Pas Ramës, ambasadorja e SHBA-së i shkon në zyrë Metës

Ambasadorja e SHBA-së në Shqipëri Yuri Kim paraditen e sotme ngjiti shkallët e Presidencës për...

"34 mld lekë në buxhet dhe donacionet llogariten në..."

Rindërtimi pas tërmetit/ Ahmetaj bën llogaritë

Ministri i Rindërtimit Arben Ahmetaj prezantoi sot procesin e rindërtimit në zonat e prekura nga...

PS firmos pakt me opozitën e Kuvendit

Skema si do ndryshojë Kushtetuta dhe marrëveshja e 5 qershorit

Partia Socialiste firmosi dje një tjetër marrëveshje politike me opozitën në Parlament. Marrëveshje e cila...

Bedri Islami

A e kanë braktisur amerikanët Hashim Thaçin?

Në çastin kur presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, ishte në rrugëtim drejt Shteteve të Bashkuara...

"Mos bojkotoni tryezën, të vijojmë dialogun trepalësh"

Mblidhet Këshilli Politik, Rama thirrje Bashës e aleatëve të tij opozitarë

Teksa sot mblidhet Këshilli Politik, vjen një apel nga kryeministri Edi Rama për opozitën jashtëparalamentare....

DW: Ç’po ndodh me këto vende, vala e re e infektimeve…

‘Rritje dramatike e koronavirusit në Ballkan’

Në shumë vende të Evropës Juglindore ka një rritje të konsiderueshme të infektimeve të reja....

“A do kemi sërish karantinë?”

Eksperti i Shëndetit Publik flet për 3 kushtet e alarmit: Nuk do të jetë çudi sikur…

Eksperti i Shendetit Publik, Erion Dasho, duke iu referuar kthimit te kufizimeve, pas me pak...

Gjasat janë të pakta që ajo...

A do pranojë Jozefina Topalli propozimin e PD Shkodër si kandidate për deputete?

Dy ditë më parë dega e PD Shkodër propozoi Jozefina Topallin si kandidate për deputete...

Pas “Venecias”, PS tërhiqet edhe nga …

Dy lëvizjet e maxhorancës ndaj Presidentit Meta

Në harkun e pak ditëve, maxhoranca e Partisë Socialiste në Kuvend është tërhequr në dy...

Ja çfarë pritet të ndodh deri në dekadën e ardhshme

OKB: Nga Shqipëria kanë ikur 1.2 mln persona gjatë 1990-2020

Organizata e Kombeve të Bashkuara në statistikat e saj për Divizionin e Popullsisë vlerëson se...