MENU
klinika
Sipas prof. dr. Lyubima Despotova

A janë europiano-lindorët më rezistentë ndaj koronavirusit?

"Ia dola. Thjesht iku!"

Veterani 104- vjeçar bëhet pacienti më i vjetër që kapërcen koronavirusin

Bill Lapschies, njeriu i cili ka kaluar dy pandemi, dhe dy luftëra botërore bëhet pacienti...

Dokumenti në arkivat e Bundestagut

Gjermanët e parashikuan që në 2012 Covid 19!

Teoritë për Covid 19, këtë pandemi të rrezikshme me të cilën po përballet bota sot...

Çfarë ndodhi në Shkodër?

Shtohen rastet me koronavirus, 27 raste të reja, 304 të infektuar

Në 24 orët e fundit rastet me koronavirus janë shtuar. Nga 112 testime të bëra,...

A duhet të lejohet privati të bëjë testime? Jo!

A është gati analiza e gjakut për Koronavirusin? Jo!

*Dr. Hektor Grazhdani, PhD, mjek në Romë, Itali 1 – A eshte gati testi? Jo!...

Pa publik dhe media

Seanca për Saimir Tahirin, Apeli cakton datën

Gjykata e Apelit ka caktuar datën 9 prill për seancën e ish- ministrit të brendshëm...

“Të gjithë në shtëpi”

Rama njofton sërish izolim total të fundjavës: Nga nesër në orën 13:00…

Kryeministri Edi Rama njofton të gjithë qytetarët se edhe këtë fundjavë do të bllokohet totalisht...

Çfarë ndodh pas shërimit nga Koronavirusi?

“Dëmi mund të jetë i përhershëm”!

Ndërsa numri i rasteve të konfirmuara me koronavirus në të gjithë botën ka arritur në...

DW: Duhet të shpëtojnë jetë njerëzish…

“Corona-Cunami, faktor i madh stresi”! Mjekët në situatë të jashtëzakonshme

Mjekët janë në stres të jashtëzakonshëm në luftën kundër virusit Corona. Ata duhet të shpëtojnë...

"Keni tejkaluar pritshmëritë e mia"

Ardi Veliu falenderon policët: Ju kërkoj ta përballoni këtë sfidë me shpirt

Drejtori i Përgjithshëm i Policisë së Shtetit, Ardi Veliu ka falenderuar gjithë policët për angazhimin...

Vendoset mbi poret e lëkurës

Koronavirusi, vaksina ‘PittCoVacc’ do të jetë një fashë me 400 mikro gjilpëra

Në Universitetin e Pittsburgh, është në studim një vaksinë e llojit bandazh (mbi lëkurë) kundër...

Conte mesazh të fortë BE-së

“E dashur Ursula, trego më shumë ambicie, guxim dhe unitet”!

Kryeministri i Italisë, Giuseppe Conte, i ka kthyer përgjigje Presidentes së Komisionit Evropian, Ursula Von...